2011 Balandžio 23

Bažnyčia

Sudegusią Labanoro bažnyčią tikimasi atstatyti iki rudens

veidas.lt

kryzius

Velykas dar švęsiantys šalia baigiamų naujų Labanoro bažnyčios sienų, labanoriškiai tikisi, kad atstatyta bažnyčia bus pašventinta rugsėjį.

Prieš daugiau nei metus sudegusi šventovė kol kas dar be stogo – šiomis dienomis baigiamos atkurti jos sienos, kolonos ir perdanga.

Labanoro parapijos klebonas Jurgis Kazlauskas sako, kad prie naujų bažnyčios sienų vyks Velykų sekmadienio pamaldos.

“Pernai ėjome apie bažnyčią, kuri buvo sudegusi, šiemet jau eisime apie sienas – su tokia nebloga nuotaika”, – BNS sakė J.Kazlauskas.

Dvasininko teigimu, nuo gegužės tikimasi pradėti montuoti bažnyčios stogo karkasą. Stogo dengimo darbai turėtų būti pabaigti iki vasaros vidurio.

“Paskui vidų įrenginėsime: langai, durys, altoriai, grindys, lubos. Planuojame Marijos gimimo dieną – rugsėjo 8-ąją, kada būna didieji Labanoro atlaidai, – šventinti bažnyčią. Bet čia planuojame, o yra toks posakis “aš planuoju, o Dievas juokiasi”, – kalbėjo klebonas.

Anot jo, iš dalies įrengta šventovė dar keletą metų turės pastovėti be apdailos, bet tai tikintiesiems nekliudys joje melstis.

“Kokius 3-4 metus ji turės būti neapkalta lentelėmis, nes ji – iš rąstų, kurie turės “susėsti”. Bus tik altoriai, grindys, lubos, ir mums užtenka to. O sienos bus paliktos, kaip ir dabar padarytos – tokios pačios. Melstis galėsime, ir viskas”, – tvirtino J.Kazlauskas.

Tačiau, klebono žodžiais, bažnyčiai pabaigti reikia daugiau pinigų iš Vyriausybės, kuri pirmajam darbų etapui jau atseikėjo pusę milijono litų. J.Kazlauskas sako sulaukęs premjero Andriaus Kubiliaus pažado skirti ir didesnę paramą.

“Iš Vyriausybės prašėme, bet kol kas dar laukiame antram etapui, tai taip ir nežinome, kaip bus. Bet premjeras A.Kubilius buvo atvažiavęs, kalbėjome, žadėjo padėti. Jei nepadės, mes nesurinksime tiek iš aukotojų. Mums dar daug trūksta: jei skaičiuotume altorius, vargonus, visą įrangą – turbūt netoli milijono, bet jeigu dar visų darbų nedarysime, per pusės milijono tikrai trūksta dar”, – kalbėjo dvasiškis.

Anot jo, Švenčionių rajono, kuriam priklauso Labanoro seniūnija, valdžia sunkiai surinktų tiek pinigų.

“Rajonas mažai gali padėti, rajonui tai – didžiuliai pinigai. Vyriausybei čia būtų ne tokie didžiuliai pinigai, o mums būtų išganymas”, – teigė klebonas.

Labanoro švenčiausios mergelės Marijos gimimo bažnyčia sudegė 2009-ųjų gruodžio 21-ąją. Ugniagesiai išgelbėjo tik varpinę.

Praėjus beveik pusantrų metų po įvykio, prokurorai tebeieško bažnyčios padegimu įtariamų asmenų.

“Byla sustabdyta, tęsiama įtariamųjų paieška”, – BNS sakė Švenčionių rajono apylinkės prokurorė Jolanta Ražanskienė.

Bažnyčiai atstatyti daugiau nei 250 tūkst. litų paaukojo gyventojai, 100 tūkst. litų skyrė Švenčionių rajono savivaldybė. Vyriausybė prie pirmojo sudegusios bažnyčios atstatymo darbų etapo prisidėjo puse milijono litų.

Labanoro švenčiausios mergelės Marijos gimimo bažnyčia pastatyta XVIII amžiuje, ji buvo pripažinta architektūros paminklu, joje buvo 17 dailės paminklų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...