2011 Birželio 01

Sudarė darbo grupę universitetų tinklui optimizuoti

veidas.lt

AFP

Premjeras Andrius Kubilius sudarė darbo grupę, kuriai pavedė ištirti Lietuvos universitetų tinklą ir pateikti siūlymus dėl jo optimizavimo būdų.

“Šios peržiūros tikslas – pasiūlyti tokį Lietuvos universitetų plėtros institucinį modelį, kuris padėtų Lietuvos mokslui ir studijoms konkuruoti tarptautinėje erdvėje”, – teigiama Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) pranešime spaudai.

Naujas modelis turėtų padėti sustiprinti dėstytojų ir mokslininkų potencialą, tikslingiau naudoti biudžeto lėšas, pagerinti studijų kokybę, plėtoti aukšto lygio mokslinius tyrimus.

Darbo grupei pavesta įvertinti Vilniuje ir Kaune esančią valstybinių universitetų, jų filialų koncentraciją ir specializaciją, studijų krypčių aprėptį ir turimą mokslinių tyrimų bei studijų infrastruktūros bazę ir objektyvias galimybes ją plėtoti.

Pasiūlymai dėl universitetų tinklo optimizavimo premjerui turi būti pateikti iki šių metų rugsėjo 30 dienos.

Šiuo metu iš 13 valstybinių universitetų, veikiančių keturiuose miestuose, šeši įsikūrę Vilniuje, penki – Kaune. Kai kurie universitetai turi filialus kituose miestuose.

“Neretai jų studijų programos konkuruoja dėl studentų su pagrindinėmis aukštosiomis mokyklomis. Dalis jų yra siaurai specializuoti ir neturi galimybių teikti kokybiškų universalių ar tarpdisciplininių studijų, suformuoti stiprių mokslo tyrimų grupių, organizuoti kokybiškų magistro studijų”, – teigiama ŠMM pranešime.

Jame pabrėžiama, kad Lietuva neturi tiek resursų, kad būtų galima sukurti kelias kokybiškas studijų ir tyrimų bazes viename mieste, nes investicijos į mokslinius tyrimus ir net studijas yra labai brangios.

“Tikimasi, kad susijungę universitetai, turėdami stipresnes dėstytojų grupes ir mokslinių tyrimų bazę, studentams galės siūlyti platesnį ir kokybiškesnį spektrą pasirenkamųjų dalykų, gretutinių studijų ar specializacijų. Mažiau lėšų reikės bendriesiems dalykams organizuoti, administracijai išlaikyti”, – tvirtina ŠMM.

Ministerijos teigimu, universitetų integracijos keliu jau eina panašaus dydžio kaip Lietuva šalys Danija ir Suomija.

Premjero sudarytai darbo grupei vadovauja Investuotojų forumo Lietuvoje valdybos pirmininkas Rolandas Valiūnas. Jai priklauso asociacijos “Žinių ekonomikos forumas” tarybos narys Aleksandras Abišala, Lietuvos projektų vadybos asociacijos prezidentas Alfredas Chmieliauskas, Twente universiteto (Olandija) vyriausia mokslo darbuotoja Liudvika Leišytė, Viešosios politikos ir vadybos instituto vyresnysis analitikas Žilvinas Martinaitis, bendrovės “Alna” valdybos narys Valentinas Milaknis, visuomenės veikėjas, poetas Kornelijus Platelis, Lietuvos nacionalinės filharmonijos generalinė direktorė Rūta Prusevičienė,  ”Lietuvos Junior Achievement” valdybos pirmininkas Šarūnas Skyrius, Europos humanitarinio universiteto prorektorė plėtrai Irena Vaišvilaitė, Fizinių ir technologijos mokslų centro Funkcinių nanomedžiagų skyriaus vedėjas Ramūnas Valiokas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...