2010 Gegužės 05

Vulkaniniai pelenai

Suaktyvėjęs vulkanas Lietuvos nepaveiks

veidas.lt

Suaktyvėjusio Islandijos ugnikalnio išmetamos dulkės Lietuvos oro erdvės tiesiogiai nepaveiks, prognozuoja Civilinės aviacijos administracijos (CAA) direktorius Kęstutis Auryla.

“Dėl suaktyvėjusio ugnikalnio oro erdvės apribojimus įvedė Airija, apie tai galvoja Škotija. Gali būti, kad sutrikimų bus ir Didžiosios Britanijos oro erdvėje, nes šios šalys sąlyginai yra arti Islandijos. Tuo tarpu mums jokio tiesioginio poveikio vulkaninės dulkės neturės”, – BNS sakė K.Auryla.

Anot CAA vadovo, nepatogumų gali patirti žmonės, skrendantys būtent į šias šalis arba iš jų.

Jo teigimu, dėl oro srovių Lietuvos oro erdvę vulkaniniai debesys pasiekia gerokai išskydę ir nekeliantys pavojaus.

“Nėra jokių prognozių, kad šie debesys Lietuvos erdvėje dabar gali sukelti kokių nors problemų. Visa informacija yra pateikta lėktuvų įguloms, kad jos galėtų operatyviai priimti sprendimus”, – sakė CAA vadovas.

Kaip ir kitose Europos šalyse, Lietuvoje skrydžius balandžio 16 dieną sutrikdė Islandijos vulkano išmestos dulkės, dėl kurių baimintasi orlaivių pakenkimo. Balandžio 20 dieną 19 val. 15 minučių Lietuvos erdvė buvo visiškai atverta.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...