2010 Balandžio 16

Skrydžiai

EK: Lėktuvų keleiviai turi būti aprūpinti maistu, gėrimais ir nakvyne

veidas.lt

Dėl vulkano išsiveržimo Islandijoje sutrikus skrydžiams, oro bendrovių keleiviais turi būti tinkamai pasirūpinta, teigia Europos Komisija (EK).

“Europoje keliaujantiems asmenims ši padėtis kelia didžiulių sunkumų. Ji gali būti laikoma išimtine. Tačiau svarbu keleiviams priminti, kad šiomis aplinkybėmis lieka galioti Europos Sąjungos (ES) oro keleivių teisės”, – pranešime spaudai sakė už transportą atsakingas Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Siimas Kallasas (Simas Kalasas).

Keleiviai turi teisę gauti informaciją iš oro vežėjų apie savo teises, situacijos permainas, skrydžio atidėjimą ar atšaukimą. Žmonės privalo būti aprūpinti gėrimais, maistu, prireikus ir nakvyne.

Neįvykusių skrydžių keleiviai taip pat turi teisę pasirinkti kompensaciją už bilietą ar alternatyvią kelionę.

“Tokiomis išimtinėmis aplinkybėmis kaip šios keleiviai neturi teisės į papildomą finansinę kompensaciją, kurią jie gauna, kai skrydis atidedamas arba atšaukiamas dėl oro vežėjo kaltės”, – teigė EK komisaras.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...