2015 Kovo 10

Su nepriklausomybe žygiavome pirmyn, tačiau visuotinė rikiuotė nežavi

veidas.lt

 

Nepriklausomai Lietuvai – dvidešimt penkeri. Kur žengėme? Pirmyn? Atgal? Tik pirmyn! Taip mano trys ketvirčiai apklaustųjų. Anaiptol ne visi likusieji sako, kad žengta atgal. 22 proc. abejoja – vadinasi, kryptis jiems nėra labai aiški. Matyt, tai žmonės, kurių mintyse daug visokiausių klausimų ir „o, bet, tačiau“. Jaučiasi žengę atgal 2,8 proc. Tai ne tas pats, kas „prie ruso buvo geriau“, – tiesiog jie mano, kad per ketvirtį amžiaus reikalai blogėjo.

Vis dėlto šitą gerovę, kad ir kokia ji būtų, turėtų ginti samdyta kariuomenė. Arba jokia. Arti 56 proc. apklaustųjų mano, kad Lietuvai šauktinių kariuomenės nereikia. Ar jos išties reikia – anaiptol ne paprastas politinis, ekonominis ir netgi moralinis klausimas. Pavyzdžiui, Izraelyje šauktinių kariuomenė – ne vien kariuomenės, bet ir patriotizmo išraiška. Ginti tėvynę privalo vyrai ir moterys – tokia ten tvarka. Nusistatymas prieš šauktinių kariuomenę rodo arba abejonę, kad Lietuvos sąlygomis ji gali būti tvarkoma racionaliai, arba tam tikrą abejingumą krašto apsaugai, arba viena ir kita kartu. Ar galime apginti nepriklausomybę ginklu, parodytų karas. Bet ar norime tokio testo?

 

 

Ar, jūsų nuomone, Lietuva per 25-erius nepriklausomybės metus padarė pažangą socialinėje ir ekonominėje srityje?        (proc.)

 

Taip, be jokių abejonių       74,4

Pažanga abejotina               22

Lietuva per tą laiką regresavo                  2,8

Sunku pasakyti                   0,8

 

Ar Lietuvai reikia šauktinių kariuomenės?              (proc.)

 

Taip               39

Ne                 55,8

Neturiu nuomonės              5,2

 

 

Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ 2015 m. vasario 26–28 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

 

 

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...