2012 Rugsėjo 03

Su gimtadieniu! „Opel Corsa” švenčia trisdešimtmetį

veidas.lt

Rugpjūčio 30 d. „Opel Corsa” švenčia savo trisdešimtąjį gimtadienį.

Pirmos kartos „Corsa” buvo pagaminta 1982 metais Figueruelo gamykloje, Saragose (Ispanija) ir tai buvo pirmasis „Opel“ modernus, mažasis automobilis.

Iki 1982 metų buvo gaminamas kompaktiškasis „Kadett“ (1979 m. modelio „Kadett D“ ilgis: 3,98 m), kuris tapo dar mažesnės klasės automobilių gamybos starto atspirtis. Pasirodžius mažesniam ir labiau klientams prieinamam „Corsa A“ pirmtakui (ilgis: 3,62 m) „Opel“ kompanija įžengė į naujų, greitai populiarėjančių mažų automobilių segmentą ir atvėrė naują savo istorijos puslapį.

Per praėjusius 30 metų, daugiau nei 12 mln., 4 kartų „Corsa“ buvo pagaminta ir parduota Europoje. Iki 2012 metų rugpjūčio, Ispanijoje esančioje Saragoso gamykloje jau buvo pagaminta 9,3 mln. „Corsa“. Dar 2,5 mln. buvo pagaminta Vokietijos gamykloje Eisenache. Čia „Corsa“ gamyba prasidėjo 1993 metais. „Opel“ istorijoje „Corsa“ tampa vienas populiariausių modelių.

Pasaulinė sėkmė tikrai didžiulė, atsižvelgiant į visus pasaulinius GM šeimai priklausančius modelius pagamintus naudojant „Corsa“ bazę, jų galima suskaičiuoti virš 20 mln. Didžiausia jų gamyba yra vystoma Lotynų Amerikoje („Chevrolet“), Australijoje („Holden“), Pietų Afrikoje („Opel“) ir Kinijoje („Buick Sail“).

Iki 1982 metų, „Opel/Vauxhall Corsa” buvo pagrindinis žaidėjas Europos rinkoje ir klientams siūlė didžiausią produktų pasirinkimą mažų automobilių segmente, kurie buvo nuolat atnaujinami naujais modeliais, technologijomis bei individualių variantų pasirinkimais. Dabar galima rinktis iš trijų kėbulo tipų: trijų durų kupė, šeimai tinkančio penkiadurio ir komercinio „Corsavan“.

Šiuo metu „Corsa“ sudaro 28 proc. visų parduodamų „Opel/Vauxhall“ automobilių, todėl pagal pardavimus tai antras labiausiai parduodamas koncerno modelis po „Astra“ (30 proc.). Nuo 2008 metų trijų durų „Corsa“ nuolat užima lyderio pozicijas trijų durų kompaktinių hečbekų segmente Vakarų Europoje (2012 m. duomenimis 18 proc.). Bendrai paėmus, trijų ir penkių durų „Corsa“, šiuo metu Vakarų Europoje vidutinės klasės segmente užima trečia vietą, t.y. daugiau nei 10 proc. rinkos. Tam tikrose rinkose ši pozicija skiriasi – Graikijoje „Corsa“ savo segmente užima pirmą vietą, Vokietijoje, Belgijoje, Jungtinėje Karalystėje – antrą, o Ispanijoje, Olandijoje – trečią.

30 nuolatos gerėjančių „Corsa” metų

Puiki išvaizda, erdvus salonas, modernios technologijos, užtikrintas ekonomiškumas bei sportiškas žavesys yra pagrindiniai „Corsa“ sėkmės faktoriai, kurie taip pat padėjo laimėti nemažai tarptautinių apdovanojimų. 1982 metais, iškarto po pirmos kartos „Corsa A“ debiuto, ši pelnė „Auksinio vairo“ apdovanojimą Vokietijoje. Vėliau keletas „Corsa“ kartų įvairiose šalyse buvo tituluotos „Metų automobilis“ rinkimuose. Dabartinės kartos „Corsa“ nugalėjo „Autobest 2007“ konkurse, o 2009 ir 2010 metais „Corsa“ DEKRA naudotų automobilių ataskaitoje buvo pripažintas kaip mažiausiai gedimų turintis modelis išanalizavus per milijoną kitų automobilių.

Gamtai draugiškas ir tai tradicija

„Corsa“ visuomet pelnydavo pagyrimų dėl ekonomiškumo. „Corsa ECO 3“ prototipas, kuris buvo pristatytas Frankfurto automobilių parodoje 1995 metais, buvo paminėtas kaip pirmasis itin mažai degalų sunaudojantis automobilis – „3 litrai“. Netrukus pasirodė ir masinės gamybos „Corsa“ modeliai leidžiantys klientams taupyti išlaidas degalams.

Paskutinioji 1,3 l turbodyzelinė „ecoFlex“ 70 kW/95 AG versija su „Start/Stop“ įranga yra viena ekonomiškiausia „Corsa“ – dyzelio sąnaudos neviršija 3,5 l/100 km (anglies dvideginio tarša – 94 g/km).

Efektyvi OPC versija tikram važiavimo malonumui

„Opel“ taip pat rūpi klientai vertinantys galingus, bet prieinamus mažos klasės automobilius. 1987 metais sportiška „Corsa GSi“ 1,6 l, 100 AG versija su elektronine degalų įpurškimo sistema buvo pristatyta Frankfurto automobilių parodoje. Po 20 metų, 2007 m. Ženevos automobilių parodoje buvo pristatyta efektyviausia „Corsa OPC“ versija su 1,6 l turbo varikliu (141 kW/192 AG). Nuo 2011 m. pasirodė dar galingesnė – „Corsa OPC Nürburgring Edition“ versija ir tai buvo galingiausia bei greičiausia visų laikų „Corsa“. 1,6 l benzininis turbo variklis išvysto 155kW/210 AG. Maksimalus sukamasis momentas 250 Nm padidėja iki 280 Nm naudojant trumpalaikio galios didinimo funkciją („Overboost“). Išvystomas maksimalus 230 km/h greitis, o nuo 0 km iki 100 km įsibėgėjama per 6,8 sekundes.

„Corsa“ naujienos pristatomos kas šešis mėnesius

„Corsa“ modelių gama visuomet buvo vystoma naudojant inovatyvias technologijas. Nuo pat šios gamos debiuto pradžios, ji du kartus per metus buvo atnaujinama naujais modeliais ir technologijomis. 2010 m. buvo pilnai atnaujinta ir patobulinta „Corsa“ važiuoklė bei vairo sistema, taip pat buvo patobulinti varikliai, galintys suteikti dar daugiau galių, važiavimo malonumo, komforto bei sutaupyti daugiau degalų.

2011 m. „Corsa“ patobulinimai vis tęsėsi – modelis įgavo naują sportiškesnę išorės bei salono išvaizdą. Buvo atnaujintas spalvų spektras, dekoro detalės bei praplėstos individualių pasirinkimų galimybės. Pasirodė „ecoFlex“ versija (94 g/km), o „Start/Stop“ įranga debiutuoja keletoje modelių. Tarp naujovių pristatoma ir visiškai nauja multimedijos informacinė pramoginė sistema „Touch & Connect“, kuri turi 5 colių spalvotą lietimui jautrų ekraną, 28 Europos valstybių žemėlapius, „Bluetooth“, „iPod“ bei USB jungtį ir, žinoma, konkurencingą kainą.

2012 metais variklių gretas papildo galingas ir efektyvus 1,4 l benzininis, 88 kW/120 AG „ecoFlex“ variklis su turbina bei „Start/Stop“ įranga. Populiarią ir sėkmingą „Color Edition“ versiją papildo nauji spalvingi ir patrauklūs trijų ir penkerių durų modeliai ir nauji įrangos komplektai: sportiškas ir elegantiškas „Kaleidoscope“, visiškai juodas arba baltas bei naujas ir modernus „Color Edition Switch“.

Dabartinėse „Corsa“ yra montuojama inovatyvi įranga, kurios nepasiūlys joks kitas konkurentas, pvz., šildomas vairaratis ar integruotas „FlexFix“ dviračių laikiklis. Kita įranga, adaptyvinė priekinių žibintų sistema (AFL), pajudėjimo į įkalnę pagalbos („Hill Start Assist“) sistema, ar panoraminis stoglangis, retai galimi šiame segmente.

„Opel Corsa“ švenčia trisdešimtmetį šiais metais, kurie yra itin svarbūs visai „Opel“  korporacijai mininčiai 150 metų veiklos sukaktį. Tik keletas automobilių gamintojų gali didžiuotis tokiomis giliomis tradicijomis. Šie metai tikrai šventiški – 30 metų veiklos jubiliejų paminės ir „Opel“ gamykla Saragose, o Eisenache esanti gamykla švęs dvidešimtmetį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...