2014 Gegužės 15

Su euru – ramiau ir saugiau, bet investuotojams vien euro nepakanka

veidas.lt


Euro įvedimas neabejotinai turės teigiamą, tačiau ne lemiamą poveikį užsienio investicijoms Lietuvoje. Kur kas svarbesni kompleksiniai investicinę aplinką gerinantys sprendimai, be kurių laimėti konkurencinę kovą dėl investicijų Lietuvai bus sunku.

Jau birželio mėnesį Europos Komisija ir Europos centrinis bankas turėtų pateikti vertinimą, ar Lietuva atitinka narystės euro zonoje kriterijus, ir galutinai atverti kelią eurui.
Ar paskui eurą į Lietuvą plūstelės ir būriai investuotojų? Finansų analitikai sako, kad to tikėtis nereikėtų. Euras neabejotinai prisidės prie teigiamo šalies įvaizdžio ir finansinio stabilumo užtikrinimo, tačiau tarp investuotojams lemiamą įtaką darančių veiksnių jis tikrai nėra pats svarbiausias ir savaime investicijų negarantuos.
“Įsivesdami eurą mes prisijungsime prie euro klubo ir tapsime jo dalimi. Tai reiškia, kad esame patikima šalis, atitinkanti visus euro zonos ekonominius kriterijus, mūsų ekonomika yra tvari ir plėtojasi teigiama kryptimi, – tokią žinią pasiųsime investuotojams, ir tai yra labai svarbu”, – tvirtina Investuotojų forumo direktorė Rūta Skyrienė.
Tačiau tarp euro ir investicijų ji nededa lygybės ženklo, primindama, jog Lietuvai reikia dar daug ką nuveikti, kad tame klube išsiskirtų arba bent jau prilygtų konkurentams – Estijai, Latvijai, Vidurio Europos valstybėms, taip pat pretenduojančioms į užsienio investicijas.
Apčiuopiama ir pamatuojama euro įvedimo nauda, žinoma, yra ta, kad nebeliks valiutų konvertavimo išlaidų ir ilgalaikės valiutų rizikos dėl galimo lito devalvavimo. Tačiau, kaip sako Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja Ingrida Šimonytė, esant ramiems laikams, kaip dabar Lietuvoje, kai niekam net minčių nekyla dėl fiksuoto lito ir euro kurso, šis rizikos veiksnys yra labai nedidelis.
“Esant stabiliai situacijai ir valiutų valdybai, didelio skirtumo nėra. Viskas priklauso nuo to, kaip investuotojai vertina valiutos kurso pasikeitimo riziką. Buvo laikai, kai tą riziką vertino kaip labai didelę, dabar ta rizika – labai maža. Taigi didelės finansinės naudos visiškai ją eliminavus investuotojams nebūtų – tik šiek tiek saugiau ir ramiau”, – vertina I.Šimonytė.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 192014" bei įvedę gautą kodą. Žinutės kaina 4 Lt.
Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-19-2014-m

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...