2011 Vasario 14

Politika

STT veikla pagerėjo

veidas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) veikla gerėja, tačiau jos netenkina STT Vilniaus valdybos darbas.

“Pristačius STT vadovui metų ataskaitą, prezidentė pažymėjo, kad yra bendras veiklos pagerėjimas, (…) lyginant su pernai, yra požymių geresnės veiklos, išaugo nuteistųjų skaičius, išaugo išnagrinėtų asmenų skundų skaičius”, – po šalies vadovės susitikimo su STT vadovu Žimantu Pacevičiumi sakė prezidentės atstovas Linas Balsys.

Anot šalies vadovės atstovo, nerimą kelia STT Vilniaus valdybos rezultatai ir galimi atvejai, kai valdyboje yra dangstomi neblaivūs pareigūnai.

“Vilniaus valdybos rodikliai yra vieni prasčiausių iš visų kitų miestų ir regioninių valdybų, ir tai kelia didelį nepasitenkinimą iš prezidentės pusės”, – kalbėjo L.Balsys.

“Negana to, būtent su Vilniaus valdyba yra susiję tokie dalykai (…) kaip vidinė tolerancija girtuoklystėms, vidinė tolerancija nusižengimams, kuriuos daro pareigūnai, dangstymas pareigūnų, padariusių nusižengimus ir nusikaltimus. Tai iš tiesų yra labai nerimą keliantys (veiksniai – BNS) ir prezidentė įspėjo STT vadovą, kad būtų skubiai imtasi veiksmų padėčiai taisyti Vilniaus valdyboje”, – tvirtino šalies vadovės atstovas.

Pasak L.Balsio, prezidentė minėjo istoriją, susijusią su buvusiu STT pareigūnų Mindaugu Zalepūga, kuris 2009 metais buvo sulaikytas už vairo neblaivus.

STT vadovas pernai balandį pareigūną atleido ir šis kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą (VAAT). Dienraštis “Lietuvos rytas” rašė, kad teismas grąžino M.Zalepūgą į eitas pareigas. Teismo metu jo naudai parodymus davė STT Vilniaus valdybos vadovas Vaidas Skirmantas.

Pasak dienraščio, teisme teigta, kad pareigūnas vykdė specialią vadovybės užduotį, o išgėręs negalėjo be priežiūros palikti savo automobilio, nes jame buvo įmontuota speciali įranga.

“V.Skirmantas be STT vadovo žinios nuėjęs liudijo į teismą ir viešai pareiškė, kad esą galima girtuokliauti, galima gerti, jei vykdai tarnybinę užduotį”, – sakė L.Balsys.

VAAT sprendimą Ž.Pacevičius apskundė Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

“Prezidentei kelią didelį nusistebėjimą ir pasipiktinimą toks akivaizdus dangstymas, akivaizdus bandymas padengti, pridengti, nuslėpti ir pasiekti netgi tam tikro teismo sprendimo”, – tvirtino šalies vadovės atstovas.

Pasak STT vadovo, dėl V.Skirmanto veiksmų atliekamas vidinis patikrinimas.

“Pirmiausia turėtų būti atliktas tarnybinis patikrinimas, o tada jau tarnybinis patikrinimas parodytų, kaip elgtis toliau”, – kalbėjo Ž.Pacevičius.

Jis tvirtino, kad STT didelės problemos dėl dangstymo nėra, o alkoholio vartojimas darbo metu yra netoleruojamas. Anot Ž.Pacevičiaus, teisme dabar yra dar viena byla dėl atleisto tarnybos metu buvusio neblaivaus pareigūno.

Pasak L.Balsio, prezidentė ketina teikti STT įstatymo pataisas, kurios nustatytų ne tik vadovo, bet ir pavaduotojų bei regioninių vadovų kadencijas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...