2015 Gruodžio 30

Korupcija

STT prieš “Tvarką ir teisingumą”: įtarimai ir pagrindiniai veikėjai

veidas.lt

BFL / A.Ufarto nuotr.

Partijai „Tvarka ir teisingumas“ – nemalonus Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Naujametinis siurprizas. Rolando Pakso partijai pateikti įtarimai dėl prekybos poveikiu ir pinigų plovimo.

1. Įtarimai pateikti atliekant 2014 m. pabaigoje pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu. Jis buvo pradėtas kilus įtarimų, jog privačios bendrovės padengė dalį 147 tūkst. litų vertės partijos „Tvarka ir teisingumas“ remiamo renginio „Pirk dramblį“ kaštų. Tuo esą buvo siekiama, kad partijos įtakojami Vidaus reikalų ministerijos tarnautojai, vykdant viešuosius pirkimus, veiktų suinteresuotų bendrovių naudai.

2. Pradėjus šių nusikalstamų veikų tyrimą, STT teigia, surinkusi duomenų ir apie kitas galimai padarytas sunkesnes ir didesnio masto nusikalstamas veikas: susitarimą ir galimai neteisėtą įtaką Vidaus reikalų ministerijai 2013–2014 m. organizuojant daugiau kaip 27 mln. litų (daugiau nei 7,8 mln. eurų) vertės viešojo pirkimo konkursą, 9 mln. litų (daugiau kaip 2,6 mln. eurų) vertės viešuosius pirkimus valstybinėje įstaigoje „Regitra“ ir pirkimą Aplinkos ministerijoje.

3. Tiriant paminėtas nusikalstamas veikas, surinkta pakankamai duomenų, leidžiančių įtarti, kad siekiant legalizuoti nusikalstamu būdu įgytas lėšas taip pat buvo sudaromi susijusių bendrovių apsimestiniai sandoriai.

4. Tyrimo metu 12 asmenų apklausti, kaip įtariamieji, dėl skirtingų nusikalstamos veiklos epizodų, iš jų 7 valstybės tarnautojai ar jiems prilyginti asmenys.

5. Įtariama, kad iš viso už pažadus ir susitarimus dėl poveikio, vykdant skirtingus viešuosius pirkimus, partijos „Tvarka ir teisingumas“ naudai priimta didesnė nei 1,3 mln. litų (377 tūkst. eurų) kyšių suma. Tačiau šiuo metu nenumatyta taikyti jokių laikinųjų procesinių prievartos priemonių, ribojančių politinės partijos, kaip juridinio asmens, veiklą.

6. Byloje figūruoja “tvarkietis” Seimo narys Rimas Antanas Ručys, kuriam kovo pabaigoje buvo panaikinta parlamentaro teisinė neliečiamybė. Įtariama, kad A.Ručys su partijos bendražygiais tuometiniu vidaus reikalų viceministru Algimantu Juocevičiumi ir ministro patarėju Ervinu Raistenskiu iš televizijos prodiuserio Rolando Skaisgirio paėmė kyšį. Įtariamieji kaltę neigia.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...