2011 Sausio 10

Savivaldos rinkimai

Keturios partijos Pagėgiuose vienijasi, kad būtų atsvara “Tvarkai ir teisingumui”

veidas.lt

Keturios partijos Pagėgiuose nutarė sudaryti priešrinkiminę koaliciją, kad rinkėjai savivaldybių tarybų rinkimuose turėtų stiprią alternatyvą rajoną valdančiai partijai “Tvarka ir teisingumas”.

Vienu sąrašu savivaldos rinkimuose nutarė dalyvauti Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Valstiečių liaudininkų sąjunga, Liberalų sąjūdis ir Naujoji sąjunga.

“Kitaip nėra galimybės čia laimėti rinkimų, nes viena partija čia yra užvaldžiusi viską. Visos darbo vietos duodamos tik įstojus į partiją”, – pirmadienį BNS sakė TS-LKD Pagėgių skyriaus pirmininkas Romualdas Jarusevičius.

Konservatorius priminė, kad per praėjusios savivaldos rinkimus kelioms partijoms pritrūko po 10 balsų, kad gautų mandatą.

“Kai būsime koalicijoje, nuskaičiuos vieną vietą, o ne tris”, – svarstė R.Jarusevičius.

Nors prie kuriamos priešrinkiminės koalicijos buvo kalbinti prisidėti ir Pagėgių socialdemokratai bei “darbiečiai”, jie nusprendė rinkimuose dalyvauti savarankiškais sąrašais.

“Einame savarankiškai į rinkimus, nes turime pakankamai žmonių, esame stipri partija”, – BNS sakė Lietuvos socialdemokratų partijos Pagėgių skyriaus pirmininkas Alvydas Petras Dumbliauskas.

Jis neatmetė galimybės, kad po rinkimų visos minėtos partijos bandys sudaryti valdančiąją koaliciją.

Partija “Tvarka ir teisingumas” Pagėgių savivaldybės taryboje turi 13 atstovų iš 21, socialdemokratai – tris, valstiečiai liaudininkai ir “darbiečiai” – po du, TS-LKD – vieną.

2007 metais “Tvarka ir teisingumas” Pagėgiuose surinko 2983 balsus, antroje vietoje likę socdemai gavo beveik penkis kartus mažiau balsų – 628.

Pagal Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą, koaliciniai sąrašai turi surinkti daugiau balsų, kad gautų mandatą, nei vienos partijos sąrašas.

Paprastas kandidatų sąrašas gali gauti savivaldybės tarybos narių mandatų (dalyvauja skirstant mandatus), jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 4 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų, o partijų jungtinis kandidatų sąrašas ir išsikėlusių kandidatų jungtinis sąrašas į mandatus gali pretenduoti, tik jeigu surenka ne mažiau kaip 6 proc. balsų.

Savivaldybių tarybų rinkimai vyks vasario 27 dieną.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...