2010 Spalio 07

Spaudos aktualija

STT agentai sulaikė Alytaus miesto merą

veidas.lt

Trečiadienį Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos pareigūnai sulaikė Alytaus miesto merą Česlovą Daugėlą ir keletą kitų savivaldybės valdininkų. Jie sulaikyti, atliekant ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo tarnyba, dokumentų klastojimo ir didelės vertės (daugiau nei 500 tūkst. litų) svetimo turto iššvaistymo, pranešė STT. Be Č.Daugėlos sulaikyti Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Giedrius Čereškevičius, savivaldybės Statybų skyriaus vedėjas Sigitas Stumbras, Statybų skyriaus vyriausioji specialistė ir vienos uždarosios akcinės bendrovės direktoriaus pavaduotojas. Anot STT, ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl nusikaltimų, susijusių su Alytaus miesto stadiono Birutės gatvėje, futbolo aikštės su lengvosios atletikos sektoriais rekonstrukcijos statybos darbų projektavimu, viešaisiais pirkimais ir šių darbų atlikimu. Šiuo metu atliekami būtiniausi pirminiai tyrimo veiksmai. 

„Verslo žinios“ skelbia:

Ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo tarnyba, dokumentų klastojimo ir daugiau nei 0,5 mln. Lt svetimo turto išvaistymo atliekanti Specialiųjų tyrimų tarnyba sulaikė Alytaus miesto merą Česlovą Daugėlą, kurio turtas vertinamas 3,33 mln. Lt. Sulaikyta ir daugiau asmenų

Anot tarnybos, taip pat sulaikyti Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius, Statybų skyriaus vedėjas, Statybų skyriaus vyriausioji specialistė ir neįvardintos uždarosios akcinės bendrovės direktoriaus pavaduotojas.

Darius Jagminas, STT viešųjų ryšių skyriaus viršininkas, teigė, kad kol kas negalintis atskleisti kuriam laikui sulaikyti įtariamieji. Šiuo metu, anot jo, atliekami procesiniai veiksmai, nuo kurių ir priklausys tolimesnis sulaikymo terminas. Tyrimą kontroliuoja Kauno apygardos prokuratūra.

Ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl nusikaltimų, susijusių su Alytaus miesto stadiono Birutės g. 5, futbolo aikštės su lengvosios atletikos sektoriais rekonstrukcijos statybos darbų projektavimu, viešaisiais pirkimais ir šių darbų atlikimu.

Alytausgidas.lt žiniomis mero kabinete jokios kratos nebuvo atliekamos. Meras išvažiavęs su pareigūnais. O statybų skyriaus vedėjo kabinetas yra užantspauduotas.

Alytaus mero praėjusių metų pabaigos deklaruotas turtas siekė 3,331 mln. Lt, o tai 38.000 Lt daugiau nei 2009-ųjų pabaigoje, kai šis sudarė 3,293 mln. Lt. Jo žmona Virginija pernai deklaravo 1,048 mln. Lt vertės turto, kuris per metus padidėjo 9.000 Lt.

Palyginimui, didžiausią turtą tarp ministrų deklaravęs Arvydas Sekmokas skaičiavo turintis turto už 2,01 mln. Lt bei 194.440 Lt santaupų.

Ponas Daugėla metų gale nurodė turįs per 273.000 Lt sukauptų piniginių lėšų. Jos, palyginti su 2008 m. deklaracijos duomenimis, sumažėjo daugiau nei 186.000 Lt. Tuo tarpu jo žmonos Virginijos santaupos tuo pačiu laikotarpiu padidėjo daugiau nei 270.000 Lt ir viršijo 392.000.

Mero paskolintų lėšų suma per metus susitraukė nuo 380.000 Lt iki 80.000 Lt, o įsipareigojimų sumažėjo nuo 5,08 mln. Lt iki 4,85 mln. Lt.

Minėto stadiono rangovės buvo UAB “Kortas” ir  ”Dzūkijos statyba”. “Kortui” anksčiau yra vadovavęs ir pats p. Daugėla. Teigiama, kad stadiono rekonstrukcija kainavo beveik 20 milijonų litų. Lėšų rekonstrukcijai gauta pasinaudojant Europos Sąjungos struktūrine parama.

“Šiuo metu atliekami būtiniausi pirminiai tyrimo veiksmai. Artimiausiu metu bus priimtas sprendimas dėl kardomųjų priemonių paskyrimo”, – dėstoma Specialiųjų tyrimų tarnybos pranešime.

2008 m. sukčiavimu pridėtinės vertės ir pelno mokesčiais įtariamas Alytaus meras socialdemokratas Česlovas Daugėla išsaugojo savo postą. Meras buvo yra įtariamas sukčiavimu, vengęs mokėti pridėtinės vertės ir pelno mokesčius, kai vadovavo bendrovei “Kortas”. Pats p. Daugėla tuomet pripažino kaltę, tyrėjams pateikė dokumentus apie valstybei atlygintą nuostolį ir prašė jį atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės.“

„Respublika“ rašo:

„Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnams įkliuvęs Alytaus miesto meras Česlovas Daugėla sulaikytas 48 valandoms. Dėl dar kitų keturių asmenų sulaikymo termino bus sprendžiama artimiausiomis dienomis.

Sulaikytasis Č. Daugėla, anot Kauno apygardos prokuratūros atstovės Vaidos Kibirkštytės, šiuo metu laikomas vienoje Kauno areštinių.

Kaip jau skelbta, STT Kauno valdybos pareigūnai, atlikdami ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo tarnyba, dokumentų klastojimo ir didelės vertės – daugiau nei 500 tūkst. litų – svetimo turto iššvaistymo, sulaikė Alytaus miesto merą, Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorių, Statybų skyriaus vedėją, Statybų skyriaus vyriausiąją specialistę ir vienos uždarosios akcinės bendrovės direktoriaus pavaduotoją.

Ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl nusikaltimų, susijusių su Alytaus miesto stadiono Birutės g. 5, futbolo aikštės su lengvosios atletikos sektoriais rekonstrukcijos statybos darbų projektavimu, viešaisiais pirkimais ir šių darbų atlikimu.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininko pavaduotoja Rasa Juknevičienė, reaguodama į informaciją apie Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) sulaikytą Alytaus savivaldybės administracijos direktorių, neseniai į TS-LKD gretas įstojusį Giedrių Čereškevičių, pažymi, kad jo narystė partijoje turėtų būti nedelsiant sustabdyta.

“Esant tokiai situacijai G. Čereškevičius turėtų arba pats susistabdyti narystę partijoje, arba tai turėtų padaryti atitinkamos partijos institucijos”, – sako TS-LKD pirmininko pavaduotoja.

TS-LKD spaudos tarnybos žiniomis, partijos Alytaus skyriaus vadovybė į posėdį renkasi trečiadienio vakarą“.

„Lietuvos žinios“ praneša:

„Po Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų vizito Alytaus miesto savivaldybės administracijoje meras Česlovas Daugėla uždarytas į areštinę 48 valandoms. Po apklausų paaiškės, kaip bus apribota kitų aukštų merijos atstovų laisvė.

Vakar rytą STT Kauno valdybos pareigūnai apklausti į Kauną išsivežė Alytaus merą Č.Daugėlą, savivaldybės administracijos direktorių Giedrių Čereškevičių, Statybų skyriaus vedėją Sigitą Stumbrą, šio skyriaus vyriausiąją specialistę Jūratę Sadauskienę ir statybų bendrovės “Kortas” direktoriaus pavaduotoją Eimutį Biekšą.

Į teisėsaugininkų akiratį šie asmenys pakliuvo dėl galimų nusikaltimų, susijusių su Alytaus stadiono rekonstrukcijos darbų projektavimu, viešaisiais pirkimais ir šių darbų atlikimu. Dėl piktnaudžiavimo tarnyba, dokumentų klastojimo ir daugiau kaip pusės milijono litų vertės svetimo turto iššvaistymo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jį kontroliuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų prokuroras.

Statybų skyriaus vedėjo S.Stumbro ir administracijos direktoriaus G.Čereškevičiaus kabinetuose atliktos kratos. STT krėtė ir administracijos direktoriaus priimamajame esantį seifą. Visi pareigūnus dominantys dokumentai buvo sukrauti į keletą dėžių ir išgabenti į Kauną. Statybų skyriaus vedėjo kabinetas užplombuotas.

Modernus stadionas, kainavęs 19 mln. litų, Dzūkijos sostinėje atidarytas beveik prieš tris savaites. Paskutiniu etapu stadione įrengiant futbolo aikštę, bėgimo takus ir lengvosios atletikos sektorių darbų už 5,5 mln. buvo laimėjęs “Kortas”. Šiai bendrovei iki 2007 metų, kol buvo išrinktas meru, vadovavo Č.Daugėla. Dabar “Kortas” priklauso jo šeimai.

Daugelį statybos konkursų Alytuje pastaruoju metu laimi bendrovės, kuriose akcijų turi Č.Daugėla arba jo šeimos nariai. Su miesto meru siejama 11 statybos bendrovių.

Č.Daugėla į teisėsaugininkų akiratį patenka ne pirmą kartą. 2008 metais Generalinė prokuratūra ėmėsi ikiteisminio tyrimo, kuriame jis įtartas sukčiavimu mokant pridėtinės vertės ir pelno mokesčius. Merui atlyginus valstybei padarytą žalą, ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas ir paskirta 1,3 tūkst. litų bauda.

Tais pačiais metais Alytaus socialdemokratai pasiūlė savo deleguotam merui palikti miesto vadovo postą. Č.Daugėla tąkart oficialiai pranešė ketinąs atsistatydinti, tačiau tik trečdalis tarybos narių palaikė tokį jo žingsnį, tad politikas liko poste. Tačiau Č.Daugėla buvo pašalintas iš Lietuvos socialdemokratų partijos už jos vardo diskreditavimą.

Opozicija beveik prieš metus ėmė kalbėti apie merui gresiančią interpeliaciją, bet iki praėjusios savaitės vidurio nepavyko surinkti tam reikiamų 9 tarybos narių parašų. Net ir juos surinkus interpeliacija nebuvo pareikšta motyvuojant, kad tam dar neatėjo laikas.

Tačiau po vakar dienos įvykių opozicija pranešė, kad artimiausiu metu įregistruos interpeliaciją merui, o miesto tarybos posėdis, kuriame ji būtų svarstoma, bus sušauktas per porą savaičių.

Tuo metu Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Alytaus skyrius vakar pranešė stabdantis miesto administracijos direktoriaus G.Čereškevičiaus narystę partijoje. Į TS-LKD G.Čereškevičius įstojo vos prieš kelis mėnesius. Merijos administratoriaus pareigas jis pradėjo eiti šį pavasarį. 2007 metų savivaldos rinkimuose G.Čereškevičius dalyvavo įrašytas į Naujosios sąjungos sąrašą.

„Lietuvos rytas“ informuoja:

Vakar 8 val. į darbą atėjęs Alytaus miesto meras Č.Daugėla jau po keliolikos minučių buvo priverstas nutraukti pasitarimą su poliklinikos vadovais.

Į jo kabinetą įžengė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos pareigūnai. Merui buvo pasakyta, jog jis sulaikomas dviem paroms ir išvežamas į areštinę Kaune.

Netrukus STT pareigūnai sulaikė dar tris savivaldybės darbuotojus: administracijos direktorių Giedrių Čereškevičių, statybos skyriaus vedėją Sigitą Stumbrą ir vyriausiąją specialistę Jūratę Sadauskienę. Pareigūnai ilgiausiai užtruko G.Čereškevičiaus, kuris savivaldybėje dirba tik pusmetį, kabinete. Čia buvo atliekama krata. Areštinėje atsidūrė ir Alytaus statybos bendrovės „Kortas” direktoriaus pavaduotojas Eimutis Biekša.

Šie penki alytiškiai sulaikyti atliekant ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo tarnyba, dokumentų klastojimo ir didelės vertės – pusės milijono litų – svetimo turto iššvaistymo.

Galimo nusikaltimo gijos veda į rugsėjo 17 dieną Alytuje iškilmingai atidarytą stadioną. Tyrėjams įtarimų kelia natūralios dangos futbolo aikštės ir lengvosios atletikos sektorių rekonstrukcijos statybos darbų projektavimas, viešieji pirkimai ir kainos. Trejus metus trukusi ir keliais etapais vykusi stadiono rekonstrukcija kainavo 19 milijonų litų – daugiausia jų gauta iš Europos Sąjungos fondų.

Darbus atliko keli rangovai, o futbolo aikštę, bėgimo takus ir lengvosios atletikos sektorius sutvarkė bendrovė „Kortas”. Visi šie darbai kainavo kone trečdalį visos sumos – 6 milijonus litų.

Č.Daugėla 2007 metų pavasarį į Alytaus miesto mero kėdę atsisėdo iš bendrovės „Kortas” generalinio direktoriaus posto. Jis su šeima prieš septyniolika metų „Kortą” įkūrė privatizuotos metalo konstrukcijų gamyklos bazėje.

Stadiono atidarymo iškilmėse Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentas Artūras Poviliūnas įteikė merui Č.Daugėlai Olimpinę žvaigždę už nuopelnus sportui ir ragino kitų miestų vadovus sekti jo pavyzdžiu, kaip reikia rūpintis sporto objektų atnaujinimu ir plėtra. Neseniai Alytuje duris atvėrė baseinas su 50 metrų ilgio plaukimo takais, o netrukus bus atidaryti visiškai atnaujinti sporto rūmai, kuriuose kitąmet vyks Europos vyrų krepšinio čempionato kovos.

Praėjusią savaitę miesto tarybos posėdyje Č.Daugėla vos išvengė opozicijos, kuriai vadovauja socialdemokratai, parengtos interpeliacijos. Kad galėtų pretenduoti į mero postą, Č.Daugėla 2007 metų pavasarį tik prieš pirmąjį naujos miesto tarybos posėdį tapo Socialdemokratų partijos nariu.

Tačiau po dvejų metų jis buvo pašalintas iš partijos už jos kompromitavimą. Partijos kolegų pyktį meras užsitraukė, kai paaiškėjo, kad yra įtariamas slėpęs pridėtinės vertės ir pelno mokesčius, kai vadovavo „Korto” bendrovei.

Generalinė prokuratūra politikui buvo pareiškusi įtarimus dėl sukčiavimo. Prisipažinęs kaltu ir sumokėjęs baudą, jis buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės. Pašalintas iš Socialdemokratų partijos Č.Daugėla liko nepartiniu meru ir prisišliejo prie valdančiųjų konservatorių. Tuo tarpu socialdemokratai pasitraukė į opoziciją.

Kandidatuodamas į merus žinomas verslininkas Č.Daugėla žadėjo prikelti Alytų, vadovauti skaidriai, todėl iš karto įgijo tarybos narių pasitikėjimą. Tačiau ne tik socialdemokratai, bet ir kitų partijų atstovai vis įžvelgdavo galimą mero viešųjų ir privačių interesų konfliktą. Nuolat akis badė tai, kad mieste daugelį statybos konkursų laimėdavo ne tik buvusi Č.Daugėlos bendrovė „Kortas”, bet ir kitos su juo susijusios įmonės. Jų yra vienuolika. Šiemet Statybininkų asociacija birželį Statybininkų dienos proga už nuopelnus statybų verslui Č.Daugėlai skyrė pagrindinę Statybų generolo nominaciją.

Veikla – ir politinė, ir ūkinė

* 49 metų Č.Daugėla yra tarp septynių Lietuvos merų milijonierių.

* Jis pats savo turtą yra įvertinęs 3,7 milijono litų, bet tikina turintis ir 5 milijonų litų paskolą.

* Užpernai jo turtas padidėjo vienu milijonu litų nuo 2,3 milijono, o žmonos taip pat beveik milijonu – nuo 130 tūkstančių iki 1 milijono 49 tūkstančių litų.

* Šeima turi namą Alytuje, Alytaus rajone, Dvarčėnuose prie Daugų, – kaimo turiz-mo sodybą, o Mociškėnų kaime – avių ūkį. Č.Daugėla yra Lietuvos avių augintojų asociacijos narys.

* „Kortas” 99 metams Druskininkuose yra išsinuomojęs sklypą, kuriame rekonstravęs senąsias gydyklas pastatė ir valdo 4 žvaigždučių viešbutį „Europa Royale”.

* Č.Daugėla gimė Alytuje, čia baigė vidurinę mokyklą, po to – Vilniaus inžinerinį statybos institutą.

* Po studijų grįžęs į gimtąjį Alytų jis įsidarbino statybos tresto šeštojoje mechanizacijos valdyboje meistru, vėliau tapo baro vyresniuoju inžinieriumi

* 1993 metais Č.Daugėla pradėjo vadovauti jo paties su šeimos nariais įkurtai statybų bendrovei „Kortas”.

„BNS“ praneša:

Prokuroras ketvirtadienį kreipsis į teismą, prašydamas suimti korupcija įtariamą Alytaus miesto merą Česlovą Daugėlą, BNS patvirtino Kauno apygardos prokuratūros atstovė. Kauno miesto apylinkės teismo posėdis numatytas 14 valandą. Kitiems įtariamiesiems žadama skirti švelnesnes kardomąsias priemones, sakė prokuratūros atstovė Vaida Kibirkštytė. Kuriam laikui bus prašoma suimti merą, nedetalizuojama.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) Alytaus miesto merą sulaikė trečiadienį atlikdama ikiteisminį tyrimą dėl galimų nusikaltimų, susijusių su Alytaus miesto stadiono Birutės gatvėje, futbolo aikštės su lengvosios atletikos sektoriais rekonstrukcijos statybos darbų projektavimu, viešaisiais pirkimais ir šių darbų atlikimu.

Be Č.Daugėlos, trečiadienį sulaikyti Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Giedrius Čereškevičius, savivaldybės Statybų skyriaus vedėjas Sigitas Stumbras, Statybų skyriaus vyriausioji specialistė Jūratė Sadauskienė ir bendrovės “Kortas” direktoriaus pavaduotojas Eimutis Biekša.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...