2010 Spalio 15

Maistas

Stinga lietuviškos kiaulienos

veidas.lt

Nors šalyje kasmet užauginama apie milijoną kiaulių, prekybos centruose ir toliau karaliauja lenkiška kiauliena. Šiuo metu tik apie 50 proc. kiaulienos lieka Lietuvoje, likusi dalis išvežama į Rusiją. Būtent kiaulių eksportą Marius Busilas, Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vykdomasis direktorius, įvardija kaip pagrindinę priežastį, kodėl šalyje daugiau lenkiškos produkcijos. “Kadangi trūksta lietuviškos kiaulienos, esame priversti importuoti ją iš Lenkijos”, – tikino M. Busilas.

Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos direktorius Algis Baravykas tvirtina, kad kiaulienos trūksta, nes stinga ir pačių augintojų. Esą jiems keliami per dideli reikalavimai. “Specialiai į užsienio rinką nesiorientuojame. Parduodame tam, kas sutinka mokėti”, – sakė A.Baravykas.

Anksčiau Lietuvoje kasmet buvo paskerdžiama apie 800 tūkst. kiaulių, tačiau pradėjus jas intensyviai eksportuoti šalyje jų paskerdžiama tik apie 500 tūkst.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...