2012 Sausio 27

Startuoja edukacinė akcija moksleiviams „Acme ir Ekofanų turnė po Lietuvą”

veidas.lt


Lietuvoje pradedama įgyvendinti pirmoji visus moksleivius vienijanti ekologinė iniciatyva „Acme ir Ekofanų turnė po Lietuvą“.

Jos metu trys animaciniai personažai – Acme Lempiukas, Gėlytė ir Švariukas, – simbolizuojantys akcijos propaguojamas ekologines idėjas bei atsakingą gyvenseną, aplankys daugiau nei 200 mūsų šalies mokyklų.

„Vaikai yra žingeidūs ir dar neturi giliai susiformavusių įpročių, kuriuos suaugusiųjų pasaulyje reikėtų keisti, – sako generalinės projekto rėmėjos UAB „ACME Baltija” direktorius Paulius Paršeliūnas. – Todėl ugdydami jų sąmoningumą galime pasiekti ir suaugusius žmonės – juk namuose su jais vaikai dalinasi patirtais įspūdžiais, žiniomis, rodo naujai susiformavusius įgūdžius.“ Jo teigimu, į socialinę atsakomybę reikia žvelgti plačiai: orientuotis ne tik į įmonės dabartinę veiklą, bet ir rūpintis, kokį pavyzdį bei žinias bendrovė gali suteikti augančiai kartai. „ACME Baltija“ jau antrus metus iš eilės prisideda prie moksleivių sąmoningumą skatinančių akcijų: „Į mokyklą – saugiai ir su šypsena”, šiemet – „Acme ir Ekofanų turnė po Lietuvą“.

Vienos iš projektą palaikančių organizacijų – VšĮ „Ekošviesa“ vadovas Tadas Ruželė pastebi, kad dauguma gyventojų nori kurti darnią ir saugią ateitį savo vaikams, tačiau mažai yra tokių, kurie savo vaikus mokintų elementarios aplinkosaugos. „Viskas turi prasidėti nuo visuomenės, nes niekas kitas už mus nesutvarkys mus supančios aplinkos. Manau, kad labai nedidelė dalis jaunimo šiandien žino, jog panaudotas energiją taupančias lemputes reikia atiduoti perdirbti, nes priešingu atveju jos kelia pavojų gamtai“, – sako T. Ruželė.

Pirmąją savaitę akcijos personažai lankys Alytaus mokyklas. Apsilankymą kiekvienoje apskrityje užbaigs nemokamas renginys, o visą projektą vainikuos baigiamasis projekto koncertas, vyksaintis kovo 31 d. Vilniuje. Į visus akcijos renginius, spektaklius bei pasirodymus kartu keliaus ir Ekofanų draugas – kompozitorius ir atlikėjas Vudis.

Ekofanai savo spektakliuose „Ekofanų pamokos kitaip” teatralizuotai pasakos apie ekologiją ir aplinkosaugą, gamtos bei jos išteklių tausojimą, tinkamą energijos vartojimą, skatins diskutuoti „Ekofanų klube“ ir virtualioje erdvėje – socialiniame tinkle „Facebook“. Acme Lempiukas, Gėlytė ir Švariukas primins, kaip vaikai kiekvieną dieną mažais žingsneliais gali siekti „žaliųjų tikslų“: rūšiuoti atliekas, tausoti energiją mokyklose ir namuose, naudoti ekologiškus, aplinkai nepavojingus produktus, o ateityje – riboti keliones automobiliu ar lėktuvu.

Moksleivius taip pat pasieks 70 tūkst. vnt. edukacinių knygelių vaikams „Būk žalias kaip Ekofanas“, atspausdintų ant perdirbto popieriaus. Leidinyje suprantamai bei šmaikščiai pateikiama informacija apie energijos tausojimą, atliekų rūšiavimą, aplinkosaugą ir visa, kas susiję su žodžiu „ekologija“. Vaikus džiugins įvairūs mokomieji kryžiažodžiai, komiksai, žaidimai, spalvingi edukaciniai paveiksliukai.

Ekofanų personažai lankysis Druskininkuose, Varėnoje, Alytuje, Šakiuose, Kazlų Rūdoje, Marijampolėje, Utenoje, Molėtuose, Anykščiuose, Panevėžyje, Šiauliuose, Radviliškyje, Telšiuose, Mažeikiuose, Plungėje, Tauragėje, Šilalėje, Palangoje, Gargžduose, Klaipėdoje, Jonavoje, Kėdainiuose, Prienuose, Birštone, Kaune, Trakuose, Vilniuje ir Pabradėje. Vasario 3 d. 18 val. Alytaus kultūros ir komunikacijos centre vyks pirmasis nemokamas renginys.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...