2014 Liepos 15

Spręs, ką skirti į aukščiausius ES postus

veidas.lt


Trečiadienį (liepos 16 d.) Briuselyje vyks ypatingas Europos Vadovų Tarybos susitikimas, kurio metu bus svarstomi kandidatai į svarbias ES pareigybes – kas taps vyriausiosios įgaliotinės užsienio reikalams ir saugumui Catherine Ashton bei ES Vadovų Tarybos prezidento Hermano Van Rompuy įpėdiniais.
Aukščiausių ES pareigūnų kaita šiemet vyksta audringai – apie galimą išstojimą iš Bendrijos prabilo Jungtinė Karalystė.
Liepos 16 d. Europos Parlamentas balsuos dėl nominuotojo Europos Komisijos prezidento Jeano Claude’o Junckerio paskyrimo į šį postą.  Ekspertų vertinimu, J.C.Junckerio patvirtintas Europos Komisijos pirmininku sustiprins galimybę, kad 2017 m. britai rengs referendumą dėl išstojimo iš ES. Vis dėlto tai gali pakeisti ES Vadovų Tarybos prezidento rinkimai: jei Jungtinei Karalystei pavyktų gauti šį postą, jos išlikimo Sąjungoje tikimybė padidėtų.
Šiemet bus pirmas kartas, kai yra perrenkamas ES Vadovų Tarybos prezidentas. Belgas H.Van Rompuy pirmasis pradėjo eiti šias pareigas 2009 m., kai jos buvo įtvirtintos Lisabonos sutartimi. Vyriausiojo įgaliotinio užsienio reikalams ir saugumui postas buvo atskirtas nuo ES Tarybos generalinio sekretoriaus pareigybės bei sustiprintos jo galios ta pačia Lisabonos sutartimi 2009 m. ir šią vietą užėmė britė C.Ashton.
Beje, liepos 16 d. Europos Vadovų Tarybos susitikimas Briuselyje – tai pirmasis Dalios Grybauskaitės antrosios kadencijos prezidento poste oficialus vizitas užsienyje. Pirmosios kadencijos pradžioje ji sulaužė iki tol Lietuvos prezidentų puoselėtą tradiciją po inauguracijos vykti į Lenkija. 2009 m. pirmuoju oficialiu vizitu ji pagerbė Švediją ir namo grįžo per Latviją.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...