2010 Lapkričio 23

Spaudos platinimas

Sprendžiamas Lietuvos pašto padidintų spaudos platinimo įkainių kompensavimas

veidas.lt

Lapkričio 22 d. Seime įvyko pasitarimas dėl AB “Lietuvos paštas” didinamų periodinių leidinių prenumeratos įkainių 2011 metams ir kompensavimo mechanizmo. Pasitarimą organizavo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos šiam klausimui spręsti sudaryta darbo grupė.

Pasitarime, kuriame dalyvavo Susisiekimo ministerijos, Kultūros ministerijos, Nacionalinės rajonų ir miesto laikraščių leidėjų asociacijos atstovai ir AB “Lietuvos paštas” direktorė Lina Minderienė, buvo pristatytas Kultūros ministerijos specialistų paruoštos kompensavimo tvarkos projektas.

“Manau, kad pasitarimas buvo labai produktyvus. Galima pasidžiaugti, kad naujas kompensavimo tvarkos projektas jau yra paruoštas. Papildomai pasiūlėme, kad kompensacija būtų apskaičiuojama ir išmokama ne kas metai, o kas pusmetį, tai taip pat būtų palengvinimas regioninės spaudos leidėjams”, – teigė TS-LKD frakcijos Seimo narių darbo grupės vadovė Agnė Bilotaitė.

Yra užregistruota biudžeto įstatymo pataisa papildomam 3 mln. litų minėto kompensavimo finansavimui ir tikimasi, kad jai bus pritarta Vyriausybėje. Tačiau Nacionalinės rajonų ir miesto laikraščių leidėjų asociacijos pirmininkės Ramunės Navickienės teigimu, kompensavimo poreikis yra dar daugiau negu 1 mln. litų didesnis. Dėl šių priežasčių Seimo narys Valentinas Stundys jau užregistravo dar vieną pataisą, pagal kurią prašoma ne 3, o 4 mln. litų papildomo finansavimo.

Kultūros viceministrė Nijolė Laužikienė, pristatydama paruoštą naują kompensavimo tvarkos projektą, pabrėžė, kad siūloma tvarka bus sąžiningesnė, nes projekte numatytas naujas apribojimo kriterijus, pagal kurį vienas leidėjas negalės gauti didesnės nei 7 procentai visos kompensavimui skiriamos sumos. Anot kultūros viceministrės, parengta tvarka turėtų užtikrinti, kad kompensavimas pasieks ne tik didžiuosius regioninių leidinių ir laikraščių leidėjus, kaip kad atsitiko praeitais metais.

Susisiekimo viceministras Rimvydas Vaštakas teigė, kad bendrovei “Lietuvos paštas” laikraščių platinimas jau kelis metus atneša po 10–15 mln. litų nuostolių, todėl leidinių pristatymo įkainių didinimas tapo neišvengiamas.

Pasitarime taip pat buvo svarstomas pasiūlymas įtraukti į lėšų skirstymą stebėtojų teisėmis ir asociacijos atstovus, kurie žiūrėtų, kad būtų laikomasi nustatytų kriterijų, taip pat pasiūlyta Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetui aktyviau vykdyti parlamentinę kontrolę.

Leidėjų iškeltoms problemoms spręsti sudarytoje TS-LKD frakcijos darbo grupei vadovauja Seimo narė Agnė Bilotaitė, darbo grupėje dirba Seimo nariai Valentinas Stundys ir Gintaras Songaila.

Seimo TS-LKD frakcijos Viešųjų ryšių tarnyba

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...