2010 Spalio 11

Orai

Spėliones apie žiemą reikia atidėti

veidas.lt

Beveik kiekvieną dieną Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba sulaukia klausimų, kokia gi bus šių metų žiemą. Kadangi tarnyba sezoninių prognozių nesudaro, tenka remtis tik pasaulio prognozių centrų teikiamais pranešimais, kurie dažnai keičiasi ir prieštarauja vieni kitiems.

Dar taip neseniai rusų mokslininkai teigė, kad Europos laukia gili (snieginga), bet švelni žiema, dabar jau kalbama apie šaltą žiemą.

A. Bedrickis, Pasaulinės meteorologijos organizacijos (WMO) prezidentas ir Rusijos prezidento patarėjas klimato klausimais, sako, kad šiuolaikinis mokslas yra bejėgis kurti tikslias ilgalaikes prognozes, kad visa tai tolygu chiromantijai. „Negaliu pasakyti, kokia bus žiema, – teigia A. Bedrickis. – Šiuo metu dar tebevyksta rudeninių cirkuliacijos procesų persitvarkymas, ir sunku spręsti apie žiemą. Tikiuosi, kad ekstremalių įvykių bus ir šią žiemą, bet negaliu pasakyti, kokie tai bus įvykiai”.

Britanijoje vieni sinoptikai perspėja, kad reikėtų ruoštis dar vienai arktinei žiemai, kiti britų meteorologai teigia, kad dvi šaltos žiemos iš eilės yra neįprasta, bet dėl klimato kaitos netikslinga daryti ilgalaikes prognozes ir apskritai jų atsisakė.

Europos prognozių centras pateikia savo žiemos prognozes, iš kurių matyti, kad Lietuvoje žiema turėtų būti artima įprastai mūsų krašte. Pagal šias prognozes, rimti išbandymai laukia tropikų.

Kadangi Lietuva dažnai atsiduria tarp dviejų barinių darinių, įsivyraujančių Rytų ir Vakarų Europoje, tai ir Lietuvos orai būna labiau permainingi, todėl tikėtina, kad ir ši žiema pasižymės orų įvairove: šaltį keis pūgos, atodrėkiai.

Kokia žiema laukia lietuvių? Atsakymo teks dar truputį palaukti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...