2014 Sausio 28

Speigas privertė gyventojus aktyviau domėtis šilumos taupymu

veidas.lt


Atšalus orams Virtualus šilumos taupymo konsultacijų centras www.taupykimesiluma.lt sulaukia tris kartus daugiau gyventojų klausimų, susijusių su šilumos taupymu bute ir bendrose patalpose. Didžioji dauguma užklausų – kaip elgtis per didžiuosius šalčius, jog į lauką nebūtų švaistoma brangi šiluma.
Kai už lango oro temperatūra buvo artima nuliui, Virtualus šilumos taupymo konsultacijų centras per dieną vidutiniškai sulaukdavo 10 gyventojų klausimų. Tačiau vos tik Lietuvą sukaustė šalčiai, užklausų skaičius išaugo tris kartus – iki 30 klausimų per dieną.
„Paspaudus šaltukui gyventojų aktyvumas pastebimai išaugo. Žmonės rašo mums laiškus ir teiraujasi, kaip išsaugoti šilumą ir tuo pačiu išvengti didelių sąskaitų. Gyventojai domisi tiek paprastais, tiek sudėtingesniais inžineriniais sprendimais. Vieniems aktualu langų ir durų keitimas bendrose patalpose, kitiems – šilumos punkto modernizavimas. Nesvarbu, kokio sudėtingumo klausimas, visiems stengiamės suteikti išsamią ir naudingą informaciją“, – sako Virtualų šilumos taupymo konsultacijų centrą sukūrusios bendrovės „Mano būstas“ Inovacijų ir energetinio efektyvumo grupės vadovas Donatas Karčiauskas.
Eksperto teigimu, pastaruoju metu sulaukiama dažnai pasikartojančio klausimo – kodėl tame pačiame daugiabutyje vienuose butuose šilčiau, o kituose šalta. D.Karčiauskas pastebi, kad šis klausimas aktualus ketvirtadaliui šilumos taupymo reikalais besidominančių gyventojų.
„Iš patirties galiu pasakyti, kad netolygiai šilti butai – tai išsibalansavusios šildymo sistemos pasekmė. Ši problema aktuali nemažai daliai senos statybos daugiabučių namų. Vienintelė išeitis – tinkamai subalansuoti šildymo sistemą taikant įvairius balansavimo sprendimus“, – pabrėžė D.Karčiauskas.
Apsilankius interneto svetainėje www.taupykimesiluma.lt galima ne tik užduoti klausimą ekspertui, bet ir perskaityti praktinių patarimų, padėsiančių taupyti šilumą daugiabutyje. Čia išsamiai pristatyta „5 žingsnių šilumos taupymo programa“, prie kurios jau prisijungė per 800 daugiabučių namų visoje Lietuvoje. Šios programos tikslas – paprastais, greitai atliekamais veiksmais ir racionalia elgsena užkirsti kelią šilumos švaistymui daugiabučiuose namuose ir suvartoti jos tik tiek, kiek tikrai reikia gyventojams.
„Mano būstas“ vienintelis Lietuvoje paslaugas teikia vadovaudamasis pastatų priežiūros standartu.  „Mano būsto“ standartas užtikrina patikimas ir kokybiškas paslaugas pastatų savininkams ir naudotojams.  Inovacijų ir energetinio efektyvumo sprendimai yra viena iš „Mano būsto“ standarto sudėtinių dalių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...