2010 Liepos 14

Konkursas

Vilniaus savivaldybė siekia gamtines dujas pakeisti biokuru

veidas.lt

Vilniaus savivaldybė, siekdama šilumos gamyboje gamtines dujas pakeisti biokuru, ketina skelbti apie 700 mln. litų vertės investicijų konkursą.

Savivaldybė artimiausiu metu ketina pasirašyti sutartį su konsultantu, kuris atliktų studiją ir įvertintų, kokiomis sąlygomis būtų galima pritraukti investuotoją.

Vilniaus šilumos tinklų direktorius Arūnas Keserauskas spaudos konferencijoje teigė, jog sutartis kitą savaitę tikriausiai bus pasirašyta su advokatų kontora “Bernotas & Dominas Glimstedt”, kuri studiją atliks už maždaug 100 tūkst. litų.

Anot mero Viliaus Navicko, perėjus prie biokuro šiluma vilniečiams kainuotų mažiau. Šiuo metu vilniečiai už šilumą moka 23 centus už kilovatvalandę (su PVM).

“Ta kaina, kuri yra Skandinavijoje, yra vienas mūsų pagrindinių tikslų. Šiandien Skandinavijoje yra 16-17 centų už kilovatvalandę”, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė V.Navickas.

“Galėtume turėti tokią kainą, ir ta kaina būtų naudinga ne tik vilniečiams, bet ir skaidri”, – pridūrė jis.

“Su konsultantu išnagrinėsime visas galimybės dėl projekto finansavimo. Mes linkstame prie to, kad skelbsime konkursą investuotojui, konsultantas padės parengti konkurso sąlygas ir kitus dokumentus”, – teigė A.Keserauskas.

Anot jo, investicijos siektų apie 700 mln. litų.

Jis teigė manantis, kad investuotojo konkursas galėtų būtų paskelbtas jau per kelias savaites. Anot jo, pinigai turėtų būti investuoti iki 2017 metų.

“Mes į investicijas žiūrime vartotojo akimis – jeigu investicija padaryta, mažinant tarifą, mes už tokią investiciją. Investicija, kuri didina tarifą, yra nepriimtina. Šiuo atveju filtrai, kuriuos pasiūlė Kauno technologijos universitetas, didina tarifą”, – teigė A.Kaserauskas.

Birželio pabaigoje Vilniaus miesto savivaldybės taryba nepritarė siūlymui dar dvidešimčiai metų – nuo 2017 iki 2037 metų pratęsti Vilniaus šilumos tinklų nuomą Prancūzijos koncernui “Dalkia” . Tik su tokia sąlyga “Dalkia” sutiktų investuoti į perėjimą prie biokuro.

Remiantis Kauno technologijos universiteto galimybių studija, tam, kad Vilniaus miestas atitiktų būsimus taršos reikalavimus, į Vilniaus šilumos tinklus reikėtų investuoti nuo 450 mln. iki 1,2 mlrd. litų.

“Vilniaus energija” 2002 metais įsipareigojo iki 2017 metų į Vilniaus šilumos tinklus investuoti apie 579 mln. litų. Iki 2010 metų vasaros pradžios įmonė teigė atlikusi beveik visas investicijas – 518,2 mln. litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...