2011 Gegužės 03

Ričardas Kasperavičius

Spartus BVP augimas

veidas.lt

Pirmąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu 2010 m. laikotarpiu, Lietuvos BVP išaugo 6,9 proc. Toks augimas kol kas atitinka ekspertų šiems metams numatytas BVP kitimo tendencijas, o metinis BVP augimas šiemet turėtų siekti 5,8 proc.

Ričardo Kasperavičiaus, Finansų ministerijos Makroekonominio skyriaus vadovo, komentaras

BVP sparčiai auga, nes atsigaunant pasaulio ekonomikai, Lietuvos įmonėms susiformavo palankios sąlygos greičiau įveikti sunkmetį. Dėl to Lietuvos eksportas 2010 m. išaugo 33,2 proc., o per pirmuosius du 2011 m. mėnesius – 43,8 proc.

Augantis gamybinių pajėgumų panaudojimas, didėjantis vartotojų pasitikėjimas, mažėjantis nedarbas rodo, kad atsigauna vidaus paklausa ir vis labiau prisidės prie 2011 m. BVP augimo.

Kita vertus, išliks ir kai kurių neigiamų faktorių. Tarkime, skolos krizė kai kuriose euro zonos šalyse didina išorinės aplinkos neapibrėžtumą. Rizikos veiksnys BVP augimui yra ir pastaruoju metu didėjančios maisto žaliavų ir energijos kainos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...