2011 Kovo 27

Koncertai

Špagatai ore baleto nemačiusiose scenose

veidas.lt

"Veido" archyvas

Koncertuose šoka O.Konošenko ir kitos Lietuvos baleto pažibos

Šokėjas Nerijus Juška, su kolegomis parengęs koncertą “Lietuvos baleto žvaigždės” ir su juo keliaujantis po Lietuvos miestelius, sako po pasirodymų išklausantis ne vienos pirmą kartą baletą regėjusio žiūrovo išpažinties. Ypač miestelėnus stebina tai, kad atvežamas koncertas meniniu lygiu nėra “pritaikytas rajonams”, o tiek aukščiausios klasės šokėjų, kiek pasirodo šioje programoje, sudėtinga išvysti netgi Nacionalinio operos ir baleto teatro spektakliuose.

“Iš tikrųjų teatre beveik neturim progų pasirodyti visi kartu – Miki Hamanaka, Olga Konošenko, Aurimas Paulauskas ir aš, nes pasikeisdami šokam tuos pačius pagrindinius vaidmenis. Tuo šis koncertas mums taip pat yra unikalus”, – teigia Nerijus.

Vilniuje kiekvienas iš jų turi savo gerbėjų būrį, o miesteliuose žmonės paprastai būna girdėję tik Nerijaus pavardę.

Žinoma, ne iš spektaklių, o iš televizijos laidų ir žurnalų straipsnių. “Mane, žinokit, tai jau nervina! Netgi Kaziuko mugėje vaikštinėdamas už nugaros girdžiu: “Žiūrėk, čia tas iš televizoriaus.” Atsisuku ir sakau: “Aš ne iš televizoriaus, aš iš teatro.” Gal ir koncerto sumanymas iš dalies kilo todėl, kad norėčiau būti labiau žinomas kaip artistas, o ne kaip ekrano veidas”, – neslepia šokėjas.

Ir nors sunku tikėtis, kad pirmą kartą baletą stebinti publika gebėtų įvertinti sudėtingus šokio elementus, finalinį koncerto “Sirtakį” žiūrovai visose scenose palydi stovėdami.

Tiesa, prie erdviausios šalies teatro scenos pripratusiems artistams mažesnėse miestelių salėse kyla šiokių tokių keblumų. “Pavyzdžiui, darydamas viso apsisukimo špagatus ore turiu būti atsargus, nes tarsi greita mašina lekiantis vairuotojas rizikuoju “nesutilpti į posūkį”. Tik neapsižiūrėk, ir gali skriste išskristi už kulisų”, – kvatoja šokėjas, tačiau dėl tokio pavojaus nežada atsisakyti gražiausių šuolių.

Pirmieji mažųjų žingsniai

Programoje, kuri jau parodyta Tauragėje, Klaipėdoje ir Jonavoje, šoka ne tik nacionalinės baleto trupės žvaigždės, bet ir Kauno muzikinio teatro šokėjai bei N.Juškos baleto ir šokio mokyklos auklėtiniai. Nors pats mokyklos vadovas kukliai pripažįsta, kad apie vaikų, pusmetį lankančių pamokas, laimėjimus kol kas ankstoka kalbėti, mažieji dalyvauja ne viename koncerto pirmosios dalies numeryje. Antroji dalis skirta tik meistrų pasirodymams.

“Į koncertus vežamės dvylika septynerių–devynerių metų mokyklos auklėtinių. Vaikai per repeticijas turi dėl ko stengtis, nes koncertuoti atrenkame tik pačius geriausius”, – aiškina N.Juškos baleto mokyklos bendrasavininkė ir dėstytoja Erika Eismontaitė-Gudonienė.

Jos manymu, paties baleto žanro Lietuvoje smarkiai populiarinti nebereikia, nes Vilniuje ir taip visi spektakliai – anšlaginiai. “Dešimt metų šoku teatro trupėje ir galiu pasakyti, kad kasmet mums patiems darosi vis sunkiau gauti bilietų”, – neslepia balerina.

Koncerte “Lietuvos baleto žvaigždės” šokamos ištraukos iš baletų “Gulbių ežeras”, “Karmen”, “Spragtukas”, “Miegančioji gražuolė”, “Vasarvidžio nakties sapnas”, o Kauno muzikinio teatro šokėjai kartu su N.Juška pristato epizodus iš kompozitoriaus Lino Adomaičio šokio spektaklio “Dulkių spindesys”.

Pigiau nei kelionės

Rudenį koncerto programą pagaliau ketinama parodyti sostinės žiūrovams. N.Juška jau mąsto ir apie gastroles užsienyje. “Nufilmuosime koncertą ir pasiūlysime koncertų organizatoriams, gal susidomės”, – viliasi privačios baleto ir šokių mokyklos vadovas.

“Domino” teatro, organizuojančio baleto žvaigždžių pasirodymus, komunikacijos projektų vadovės Simonos Petronytės teigimu, baleto žvaigždžių gastrolės po Lietuvą – unikalus reiškinys: kito tokio nėra ir turbūt greitai nebus. Bilietai į šokėjų koncertus kainuoja nuo 30 iki 60 Lt – gerokai pigiau, nei atsieitų kelionė į sostinę, tačiau salėse lieka ir tuščių vietų. “Pavasaris renginių organizatoriams – sunkus metas, nes brangaus šildymo sezono nualinti žmonės mažiau pinigų pajėgia skirti laisvalaikiui. Tą patį jaučiame ir pardavinėdami bilietus į teatro spektaklius”, – tvirtina “Domino” teatro atstovė.

O tai, kad miestelių gyventojai jau gali rinktis ne vien masinės kultūros reginius, – savaime sveikintina naujovė.

Baleto žvaigždžių koncertai

  • Kovo 21 d. 18 val. Utenos kultūros centre
  • Balandžio 4 d. 18 val. Ukmergės kultūros centre
  • Balandžio 11 d.18 val. Mažeikių kultūros centre
  • Balandžio 12 d.18 val. Šiaulių dramos teatre
  • Balandžio 13 d. 18 val. Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre
Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...