2011 Birželio 17

Sodybos miškuose nedygs

veidas.lt

BFL

Vakar pagrasinus Seimo paleidimu, šis neišdrįso atmesti šalies vadovės veto dėl Miškų įstatymo ir uždraudė ne tik statyti naujas sodybas, bet ir atstatyti senąsias.

„Lietuvos rytas” praneša, kad „statybos bus galimos tik miško laukymėse, kurios bus pripažintos žemės ūkio naudmenomis.

Už tai, kad Seimas įstatymą paliktų tokį, kokį buvo priėmęs gegužės 17-ąją, balsavo 45 Seimo nariai, prieš – 57, o susilaikė 6.

Kitu balsavimu Seimas nutarė pritarti prezidentės pasiūlytoms pataisoms – už balsavo 75 politikai, prieš – 5, o 22 susilaikė.“

„Respublika“ teigia, kad „jau rengiantis balsuoti dėl privačių miškų likimo naują sumaištį salėje sukėlė Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas. Jis pareiškė, kad komisija yra gavusi kelis pranešimus dėl galimo Seimo nario viešųjų ir privačių interesų konflikto ir jau kreipėsi informacijos į Registrų centrą dėl Seimo narių, turinčių nuosavus miško sklypus. Konkrečių pavardžių jis neįvardijo, tačiau įspėjo, kad asmeniškai suinteresuoti Seimo nariai nedalyvautų balsavime.

„Jeigu bus nustatytas nors vienas toks atvejis, įstatymas nebus perduotas prezidentei pasirašyti ir vėl turėsime grįžti į šią dieną. Turite elgtis taip, kad nesukeltumėte abejonių”, – ragino A. Salamakinas.

Seimo nariai Vaidotas Bacevičius, Jonas Šimėnas ir Loreta Graužinienė iškart užtikrino neturintys jokio asmeninio suinteresuotumo, nors ir yra miško sklypų savininkai. Tačiau V. Bacevičius balsavime nedalyvavo, o L. Graužinienė ir J. Šimėnas pritarė prezidentės pateiktam įstatymo projektui.”

„Lietuvos rytas” priduria, kad „ir svarstant Miškų įstatymą, ir jau jį priėmus netrūko emocijų.

„Šeima buvo išvežta. Netoli Šiluvos turėjome namus ir mišką, ir žemės. Senelės dvaras buvo ant Dubysos kranto, ten yra likę pamatai.

Mano svajonė buvo atstatyti visa tai. Šiandien jūs iš manęs dar kartą atėmėte tėvynę, atėmėte šaknis ir atėmėte galimybę gyventi ten, kur gyveno mano seneliai, kur gimė mano tėvai, kur aš gimiau.

Ir jūs drįsote atimti iš manęs visa tai kaip didžiausi plėšikai.

Už ką jūs mane šiandien nubaudėte?” – kalbėjo liberalė Dalia Teišerskytė.”

Kritikos Lietuvos Prezidentei negailėjo ir kiti. „Lietuvos rytas” skelbia: „Kalbėdamas apie gamtosaugą Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas konservatorius Jonas Šimėnas rėmėsi miško savininkų atstovų pozicija ir neigė prezidentės argumentus, kad bus sunaikinti miškai.

„Vienintelis būdas, apie tai kalba ir Pasaulinė miško savininkų asociacija, išsaugoti ateities kartoms miškus – leisti miško savininkui disponuoti mišku pagal jo norus.

Prezidentė siūlo panaikinti galimybę skaidyti sklypus natūraliomis ribomis.

Aš, kaip gamtininkas, nematau geresnio būdo padalyti sklypus kaip natūralios ribos.

Antra, prezidentė siūlo išimti iš įstatymo nuostatą, kad būtų galima atkurti buvusias sodybas.

Prisiminkime pernykštį prezidentės pranešimą Seime: „Atsigręžkime į žmogų.”

Tai kur čia žmogus? Lietuvoje – trys milijonai žmonių ir apie 10 milijardų medžių”, – dėstė J. Šimėnas.”

Panašią poziciją palaikė ir Lietuvos miško savininkų asociacijos pirmininkas Algis Gaižutis. „Lietuvos rytui” jis teigė, kad „Ketvirtadienio balsavimas buvo esminis – ar galima žmonėms disponuoti savo nuosavybe teisėtai, laikantis įstatymų, ar vadovaujamasi komunistine dvasia, kai viskas visų ir kartu niekieno.

Priimtas įstatymas pažeidžia žmonių teises ir susilpnina pasitikėjimą valstybe.”

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...