2011 Birželio 08

Seimas Miškų įstatymą vėl svarstys ketvirtadienį

veidas.lt

BFL

Seimas ketvirtadienį ketina vėl svarstyti prezidentės Dalios Grybauskaitės vetuotą Miškų įstatymą.

“Tas įstatymas, prezidentės grąžintas, ketvirtadienį jau įtrauktas į darbotvarkę”, – interviu Žinių radijui trečiadienį sakė Seimo pirmininkė Irena Degutienė, šiam įstatymui taip pat turinti priekaištų.

Jos teigimu, nuo jos pozicijos pakeitimų svarstymas mažai priklausys, nes, kaip ir kiti Seimo nariai, ji turi vieną balsą.

“Seimo nariai pamąstys ar jau gal pamąstė, kaip jie elgsis šiuo atveju. Nes visada Seimui grąžinti pakartotinai svarstyti įstatymai yra labai aiškiai argumentuoti, kodėl vetuoti. Šiuo atveju – irgi”, – teigė I. Degutienė.

Prezidentė grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Miškų įstatymo pataisas, kurios numato galimybę privačiuose miškuose atstatyti buvusias sodybas. Šalies vadovės teigimu, tokios įstatymo pataisos kelia abejonių dėl jų atitikties Konstitucijai, sudaro prielaidas stichiškai, neprognozuojamai miškų urbanizacijai, miškų niokojimui bei apriboja visuomenei priėjimą prie miškų.

Aplinkos ministerijos duomenimis, pagal šį įstatymą galėtų būti statoma 140-yje tūkst. miško valdų.

Miškų įstatymas, pasak prezidentės, turi tarnauti valstybės, o ne atskirų asmenų interesams, todėl išimtys gali būti numatytos tik strateginių valstybės projektų įgyvendinimui.

Seimo pirmininkė I. Degutienė anksčiau pripažino, kad ir ji pati turi pastabų Miškų įstatymui. Seimo vadovės nuomone, galimybę atstatyti miškuose buvusias sodybas reikėjo leisti tik sodybų savininkų palikuonims.

Seimas gegužės 17-ąją priimtomis pataisomis leido atstatyti sodybas miške, nekeičiant pagrindinės žemės paskirties, tačiau tik teisme įrodžius, kad sodyba ten jau buvo.

Balsavęs už tokį siūlymą, Seimas pakeitė ankstesnį savo sprendimą, kad buvusias sodybas atstatyti privačiuose miškuose nekeičiant pagrindinės tikslinės žemės paskirties galėtų tik neišlikusio nekilnojamojo turto buvę tikrieji savininkai arba jų tiesioginiai palikuonys. Seimas anksčiau buvo balsavęs prieš leidimą atstatyti buvusias sodybas asmenims, nusipirkusiems ar kitaip įsigijusiems nuosavybės teisių atkūrimo dokumentus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Žemaitukas Žemaitukas rašo:

    Miško savininkas turi teisę į savo valdas-jo pareiga taip pat kasmet jį grąžinti. Principas kas nedirba tas tik valgo ,šiandienai tinka. Kas tingi pavydi dirbantiems,puoselėjantiems grožį.Savininkai kažin kokiu būdu turi pandengti išlaidas.Pabandyk investuoti į turtą ,kurį naudosis anukai.Tai mažiausiai 80 metų,o seimas nori gauti dividentus per 4 metus.Pagalvokime.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...