2010 Liepos 22

Kompensacijos

Socialiai remtinos šeimos gali tikėtis kompensacijų už elektrą

veidas.lt

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlys nepasiturintiems žmonėms kompensuoti dalį išlaidų už elektrą, sako socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.

Pasak jo, rudenį ministerija pateiks pasiūlymų paketą dėl tokios piniginės socialinės paramos.

“Gyvename dvidešimt pirmajame amžiuje, reikia užtikrinti orų gyvenimą, ypač ten, kur gyvena vaikai, kuriems reikia mokytis”, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė D.Jankauskas.

Kriterijai pretenduoti į kompensaciją būtų žmonių turtas ir pajamos. Bus siūloma vienam gyvenančiam socialiai remtinam žmogui kompensuoti 40 kilovatvalandžių (kWh) elektros per mėnesį, o šeimai – 60 kWh.

Taip pat numatoma kompensuoti dalį nuomos mokesčio jaunoms šeimoms, laukiančioms socialinio būsto. Taip pat bus pasiūlyta, kad socialiai remtini studentai, jeigu jiems paskiriama stipendija, galėtų gauti ir stipendiją, ir paramą.

Pasak D.Jankausko, “būtų gerai”, jeigu būtų galima pokyčius įgyvendinti nuo 2012 metų, galbūt dalį jau nuo 2011 metų.

Nuo spalio 1 dienos reformuojant Darbo biržą ir naikinant darbo rinkos mokymo centrus, dalį funkcijų – konsultavimą, psichologinę pagalbą, darbo įgūdžių mokymus – svarstoma perkelti į privatų sektorių.

Šiuo metu socialiai remtiniems asmenims ir šeimoms yra kompensuojama dalis būsto šildymo išlaidų, dalis išlaidų šaltam vandeniui ir karštam vandeniui.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...