2010 Balandžio 06

Kompensacijos

Atleidžiamiems valdininkams – 15 mln litų išmokų

veidas.lt

"Veido" archyvas

Visų šiais metais naikinamų ar reorganizuojamų institucijų darbuotojų išeitinėms išmokoms bei kompensacijoms už nepanaudotas kasmetines atostogas gali prireikti apie 15 mln. litų, antradienį rašo “Lietuvos žinios”.

Pasak dienraščio, tikslus nuo liepos 1-osios likviduojamų apskričių viršininkų administracijų atleidžiamų valdininkų išmokoms reikalingų lėšų poreikis bus žinomas tada, kai paaiškės, kiek darbuotojų bus perkelta į valstybės ar savivaldybių įstaigas, perimančias apskrities viršininko administracijos atliekamas funkcijas.

Teigiama, kad 2010-aisiais valstybės tarnyboje bus atsisakyta beveik tiek pat žmonių, kaip ir per praėjusius metus. Pernai atleistiems valstybės tarnautojams buvo išmokėta 1,3 mln. litų išeitinių išmokų.

Finansų ministerijos duomenimis, per pirmąjį šių metų ketvirtį pagal valstybės valdymo reformos išlaidų 2010 metų programą atsiskaitymams su atleidžiamais darbuotojais – išeitinėms išmokoms, kompensacijoms už nepanaudotas kasmetines atostogas buvo paskirstyta tokia pati suma.

Daugiausiai – 904,5 tūkst. litų – skirta pertvarkomų Žemės ūkio ministerijos tarnybų darbuotojams. Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos gavo 454,3 tūkst. litų, Lietuvos valstybinis žuvivaisos ir žuvininkystės tyrimų centras – 418 tūkst. litų, Laukystos žuvų veislynas – 32,2 tūkst. litų.

Švietimo ir mokslo ministerija atleistiems Kvalifikacijų tarnybos valstybės tarnautojų išeitinėms pašalpoms gavo 203,9 tūkst. litų, Vidaus reikalų ministerija atsiskaityti su Tautinių mažumų ir išeivijos departamento darbuotojais – 200,7 tūkst. litų. Pernai už nepanaudotas kasmetines atostogas šio departamento darbuotojams dar buvo pridėta 161 tūkst. litų iš Vyriausybės rezervo.

Skaičiuojama, kad vien dėl Tautinių mažumų ir išeivijos departamento bei Kvalifikacijų tarnybos likvidavimo kasmet bus sutaupoma per 7 mln. litų valstybės lėšų, iš jų vien iš atlyginimo fondo -1,6 mln. litų.

Anot ministro pirmininko kanclerio Deivido Matulionio, šiemet valdininkų skaičių Vyriausybė nusiteikusi mažinti 5 procentais. Tai reiškia, kad valstybės tarnautojų turėtų sumažėti 3,4 tūkstančio.

“Reforma vykdoma ne tik mažinant etatus, bet ir karpant darbo užmokesčio fondą. Šiemet visoms institucijoms jis sumažintas 10 procentų”, – sakė kancleris.

Ministro pirmininko tarnybos teigimu, nuo 2009-ųjų sausio 1 dienos iki 2010-ųjų sausio 1 dienos visose įstaigose, kurioms pareigybių skaičių nustato Vyriausybė, valstybės tarnautojų ir dirbančiųjų pagal darbo sutartis skaičius sumažėjo 3386 pareigybėmis – iki 56,77 tūkstančio.

Tuo metu kitų institucijų reguliavimo srityje esančiose įstaigose užimtų pareigybių skaičius per šį laikotarpį sumažėjo 538 pareigybėmis.

Bendrai visose viešojo administravimo įstaigose 2010 metų sausio 1 dieną buvo užimta 75,2 tūkst. pareigybių – 3924 pareigybėmis mažiau nei prieš metus.

Be to, Vyriausybė savo reguliuojamose įstaigose ir institucijose periodiškai mažino ir didžiausią leistiną pareigybių skaičių. Per metus šis skaičius sumažėjo 4660 pareigybėmis.

Valstybės tarnybos departamento kovo 1-osios duomenimis, Ministro pirmininko tarnyboje bei Vyriausybei atskaitingose įstaigose buvo 3422, Seimo kanceliarijoje – 930, Prezidentės kanceliarijoje – 151 užimtas etatas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...