2011 Kovo 01

Savivaldos rinkimai

Socialdemokratai prašo Kaune perskaičiuoti negaliojančius biuletenius

veidas.lt

Socialdemokratų partija prašo Kauno mieste perskaičiuoti negaliojančius biuletenius.

“Yra socialdemokratų prašymas perskaičiuoti biuletenius, bet tik negaliojančius, šiandien posėdyje dėl jo spręsime”, – antradienį BNS sakė Kauno miesto rinkimų komisijos pirmininkė Elena Skirmantienė.

Socialdemokratai prašymą perskaičiuoti negaliojančius biuletenius grindžia dideliu jų skaičiumi.

“Kaune labai daug sugadintų biuletenių. Mums kelia nerimą, kieno balsai buvo “sugadinti”. Manome, kad reikia pažiūrėti”, – antradienį BNS sakė Socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Kauno miesto savivaldybė visas kitas pralenkė sugadintų biuletenių skaičiumi – čia jų balsadėžėse rasta 7050 arba 6,46 proc. visų biuletenių skaičiaus.

Daugiausiai rinkėjų turinčiame Vilniuje negaliojančių biuletenių būta mažiau – 6165 arba 3,2 proc. visų biuletenių.

Tačiau procentine sugadintų biuletenių skaičiaus išraiška Kauno miestas, nors ir yra tarp lyderiaujančių, neužima pirmos vietos. Panevėžio mieste sugadintų biuletenių skaičius siekia 7,67 procento.

Visoje Lietuvoje rinkimuose sugadintų biuletenių skaičius siekia 4,5 proc., iš viso rasta 52 tūkst. 294 negaliojančių biuletenių.

Iš viso savivaldos rinkimuose dalyvavo 1,16 mln. arba 44 proc. rinkėjų.

Į Kauno tarybą kandidatavę keli nepartiniai antradienį taip pat pranešė dėl galimų pažeidimų skaičiuojant balsus reikalaujantys juos perskaičiuoti, tačiau komisijos pirmininkė E.Skirmantienė sakė tokio prašymo negavusi.

“Keisčiausia, visai Lietuvai pranešta, tačiau komisija jokio prašymo nėra gavusi. Išvis, pasakyčiau, motyvuotų prašymų perskaičiuoti balsus neturime. Atrodo, kad prašantieji grindžia ne kokiais nors pažeidimais, bet nenori susitaikyti su pralaimėjimu”, – BNS sakė komisijos pirmininkė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...