2014 Gegužės 27

Audrius Bačiulis

Socdemai dar kartą nusispjovė ant Lietuvos gynybos

veidas.lt


Nesvarbu, kas savaitgalį buvo išrinktas Lietuvos prezidentu, bet šis politikas nuo šiol yra ir vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas, tiesiogiai atsakingas už valstybės gynybą. Pastaruoju metu tai jau nebe gražūs žodžiai, bet rūsti tikrovė.

Lietuva trečią mėnesį gyvena patirdama tokį karinį pavojų, kokio nebuvo patyrusi nuo 1991-ųjų sausio–rugpjūčio laikų. Nors Rusijos agresija Ukrainoje atrodo beprarandanti pagreitį, tačiau įvairios karinės pratybos, tarp jų – prie Baltijos valstybių sienų, nesiliauja. Šiuo metu niekas negali būti tikras, kad kuris nors Rusijos sraigtasparnis, šarvuotis ar laivas “visai netyčia” nepažeis naujųjų NATO narių sienos – vien tam, kad pasižiūrėtų, kokia bus “senosios”, ypač europinės, Aljanso dalies reakcija. Niekas, išskyrus lietuviškuosius socialdemokratus, kurie praėjusią savaitę iš esmės išsižadėjo visų per pastaruosius tris mėnesius iš jų lūpų nuskambėjusių pažadų apie valstybės gynybos stiprinimą ir pirmiausia išlaidų gynybai didinimą.
Toną tam dar prieš savaitę uždavė socdemų propagandinio aparato vadovas (ir kartu buvęs krašto apsaugos ministras pažadukas, Lietuvai ir sąjungininkams NATO nuolat teigęs, kad mūsų šalis didins išlaidas gynybai iki Aljanso vidurkio) Gediminas Kirkilas. Kalbėdamas per LRT laidą “Savaitė”, be daugelio kitų muilinų minčių apie poreikį Lietuvai keisti savo gynybos koncepciją, jis pasakė ir šią: “Mums dabar ypač svarbu tai, kas angliškai vadinasi “host nation support”. Mes priimame įvairius dalinius. Tai reiškia, mes turime investuoti į tą karių, lėktuvų priėmimą. Mes turim, aišku, bazes atitinkamas, bet, matyt, reikės visa tai plėsti. Ruoštis reikia nekonvenciniam karui.”
Raktinės frazės čia dvi. Pirmoji – “plėsti bazes”. Išvertus iš socdemų kalbos į bendrai suprantamą, tai reiškia, kad gynybai skirtus pinigus norima nukreipti į įvairias statybas, o ne į ginkluotės pirkimą. Mat perkant ginkluotę, netgi atsižvelgus, kad visi stambesni kontraktai visame pasaulyje paprastai būna lydimi gandų bei įtarimų šleifo, NATO taikomos pirkimų procedūros yra ganėtinai skaidrios, tad ženklesniais “otkatais” nekvepia. Tuo metu statybomis ir joms skirtų pinigų įsisavinimu užsiima savi, o jau kaip socdemai moka statyti, matome visi, žvelgdami kad ir į Valdovų rūmus.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 212014" bei įvedę
gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-21-2014-m

 

Daugiau šia tema:
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Audrius Bačiulis:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. baltas baltas rašo:

  na, Bumbliausko meilę buvusiai Abejų Tautų Respublikai nulemia žmona lenkaitė, taip greičiausiai ir Paulausko su Kirkilo sprendimams ir visam mąstymui įtakoja jų žmonos. Kiek žinau Paulaskas buvo ištekintas antrąkart už lenkiško KGB pulkininko dukters Jolantyos, o Kirkilo pirmoji žmona lenkaitė, o antroji berods rusė. O juk ne šiaip sau ir žydų revoliucionieriai tekindavo savo dukras už lietuvių komunistų. Tai jiems buvo kone įtikinamiausias lojalumo garantas:)

 2. MoD Insider MoD Insider rašo:

  Pone Bačiuli, jeigu tik per šiuos rinkimus sužinojote, kad LR Prezidentas yra Vyriausiasis Ginkluotųjų pajėgų vadas (pagal Konstituciją), tai garbės jums nedaro. Tada nereikėtų imtis gynybos temų… Nors, turiu pripažinti, daugelis Jūsų minčių teisingos, ypač kas susiję su lengvais “otkatais” ar lietuviškai tariant nuogvelbomis statybose ir daug skaidresniais ginkluotės įsigijimais. Gal labiau užkliuvo straipsnio pavadinimas su žodžiais “dar kartą”. Tada reikėtų paminėti, kad didžiausio (pirmojo) spjūvio buvo sulaukta iš praeitos valdžios, kai KAM nukentėjo labiausiai iš visų valstybės struktūrų. Tai buvo daroma prisidengiant krizės likvidavimo poreikiu.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...