2013 Sausio 14

Smulkusis ir vidutinis verslas iš Atviro kredito fondo jau panaudojo per 100 mln. litų

veidas.lt


Nuo UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) administruojamo Atviro kreditų fondo (AKF) veiklos pradžios iki 2012 m. pabaigos labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės investicijoms ir plėtrai jau panaudojo kiek daugiau nei 100 mln. litų. Pakeitus dalį paskolų teikimo iš Atviro kreditų fondo sąlygų, pratęsus skolinimo terminą ir sumažėjus kreditavimo kainai, atsivers daugiau galimybių verslo plėtrai Lietuvoje.

„Nuo 2010 m. ypač daug dėmesio skirta palankioms sąlygoms verslo plėtrai užtikrinti. Pradėtos įgyvendinti priemonės tikrai pasiteisino. Atviras kreditų fondas – tai viena patraukliausių priemonių smulkiajam ir vidutiniam verslui. Stebėdami pozityvius verslininkų planus ir investicijų prognozes 2013 metams, planuojame, kad iki 2014 metų vidurio bus panaudos visos AKF lėšos“, – tikisi INVEGOS generalinis direktorius Audrius Zabotka.

Dėl paskolų investicijoms ir apyvartinėms lėšoms iš AKF pagal atnaujintas kreditų teikimo sąlygas smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai (SVV) gali kreiptis ir į UAB Medicinos banką. „Šis susitarimas leidžia SVV įmonėms pasiūlyti finansavimą patrauklesnėmis sąlygomis. Svarbu ir tai, kad priemonė apima tiek trumpalaikes paskolas apyvartiniam kapitalui, tiek ilgalaikes investicines paskolas“ – teigia Medicinos banko Verslo plėtros departamento direktorė Vaida Stamburaitė.

Šiuo metu jau pasirašyti susitarimai dar su keturiais bankais – AS „UniCredit Bank“ Lietuvos skyriumi, AB banku „Citadele“, AB banku „Finasta“ ir AB Ūkio banku.

2012 m. rugpjūčio mėn. buvo paskelbtas patikslintas kvietimas dalyvauti bankų atrankoje finansų inžinerijos priemonei AKF įgyvendinti. Atviro kredito fondui buvo papildomai skirta 50 mln. Lt ir šiuo metu fondą sudaro 150 mln. litų. Taip pat buvo pratęstas AKF lėšų naudojimosi terminas bankams iki 2018 m. gruodžio 31 d. ir sumažinta kreditavimo kaina SVV subjektams. Padidinto INVEGOS fondo papildomomis lėšomis galės pasinaudoti visi bankai, pasirašę Atviros kredito linijos sutartis su INVEGA pagal patikslintas sąlygas.

Atviras kreditų fondas – tai 2009 m. balandžio mėn. įsteigto INVEGOS fondo administruojama finansų inžinerijos priemonė „Atviras kreditų fondas“ (AKF). AKF tikslas – sudaryti atviros kredito linijos sutartis su atrinktais bankais, kurie, priėmę sprendimą suteikti nustatytus reikalavimus atitinkantį kreditą, kreipiasi į INVEGĄ dėl AKF lėšų (ne daugiau kaip 75 proc. kredito sumos) skyrimo SVV subjektui finansuoti. Kreditus iš AKF lėšų INVEGOS atrinkti bankai gali suteikti SVV subjektams, investicijoms ar apyvartiniam kapitalui finansuoti. AKF lėšų dalis banko suteikiamame kredite SVV subjektui negali viršyti 75 proc. ir 1,5 mln. Lt.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...