2010 Gruodžio 04

Alina Buemann

Lietuvos įmonės skolinto turto turi mažiau

veidas.lt

Lietuvos įmonių veiklos finansavimas per bankus ir kitus išorinius šaltinius siekia 102 proc. BVP. Austrijos banko “Erste Group Research” tyrimas rodo, kad tai vienas geriausių rodiklių Europoje, nes Airijos, Ispanijos, Portugalijos, Belgijos kompanijos savo veiklą skolintomis lėšomis finansuoja tris keturis kartus daugiau. Mažesnis skolintų lėšų santykis verslui finansuoti yra tik Čekijos, Slovakijos ir Lenkijos įmonėse.

Alinos Buemann, “Creditinfo” kredito rizikos vadovės komentaras

Tai, kad Centrinės ir Rytų Europos, taip pat Lietuvos, įmonės mažiau finansuoja savo veiklą skolintomis lėšomis nei Vakarų Europos kompanijos, yra gera žinia. Tai normalu, mat Lietuvos įmonės yra jaunos – seniausiųjų amžius matuojamas nuo nepriklausomybės atkūrimo, o finansavimo instrumentų veikla Rytų Europoje taip pat trumpa.

Lietuviškos įmonėms dėl tokio mažo skolintų lėšų santykio turi naudos, nes jos pelningesnės: kuo įmonė turi mažiau skolinto turto, tuo mažiau jos sąnaudų struktūra apsunkinta palūkanų naštos”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...