2011 Sausio 03

Verslas

Smulkųjį verslą pasiekė tik maža dalis europinių lėšų

veidas.lt

Iš smulkiajam ir vidutiniam verslui skirto 1 mlrd. litų pernai bankai sugebėjo išskolinti mažiau kaip 50 mln. litų.

Ūkio viceministras Daumantas Lapinskas “Verslo žinioms” sakė, kad tokia padėtis ministerijos netenkina.

Bankai sugebėjo išduoti vos 87 paskolas už 48 mln. litų. Šiaulių bankas skyrė – 58, SEB bankas – 20, “Swedbank” – 9 paskolas.

“Reikia apsispręsti, ar šią programą verta tęsti toliau. Jeigu ja buvo siekiama pagyvinti verslo kreditavimą krizės laikotarpiu – tikslas akivaizdžiai nepasiektas”, – pripažino D.Lapinskas.

Jis pripažino, kad programa klimpsta nuo pat pradžių.

Pagrindine priežastimi ūkio viceministras laiko tai, kad EIF sutartys su bankais griežtai apibrėžia rizikos kriterijus ir bankai neturi teisės išduoti paskolų daugeliui įmonių, nes jos būtų pernelyg rizikingos.

Lietuva dalį ES struktūrinių fondų paramos – apie 290 mln. eurų, arba 1 mlrd. litų, yra nukreipusi į “Jeremie” kontroliuojantįjį fondą, kurio valdytojas Europos investicijų fondas (EIF) metų pradžioje pasirašė sutartis su trimis bankais.

Pagal jas smulkiajam ir vidutiniam verslui finansuoti SEB bankas gavo 259 mln. litų, “Swedbank” -179 mln. litų, Šiaulių bankas – 69 mln. litų ir įsipareigojo prie šių sumų prisidėti antra tiek – daugiau kaip 500 mln. litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

 1. Ponia Nora Ponia Nora rašo:

  Ar jums reikia skubiai paskolą? Ar jums skolos? jums reikia skubiai paskolą finansuoti savo verslą ?, jūs atsisakė išduoti savo banko, nerimauti ne daugiau, mūsų paslaugos yra greitas, paprastas ir saugus paskolas dabar kokiomis aplinkybėmis. Skolintis iki 2,000 euro – 1,000.000 eurą Šiandien! Susisiekite su mumis paskolos informacija šiuo adresu: noramildred.loan@hotmail.com

  Pastaba: Jūs tikėtis preliminarų atsakymą, ir finansavimą per 24 valandas

  Linkėjimai.
  Ponia Nora


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...