2011 Gegužės 11

Smulkioji prekyba sulaukė bene rimčiausio smūgio

veidas.lt

BFL

Lietuvos liaudies partijos lyderė prof. Kazimiera Prunskienė mano, kad kasos aparatų įvedimas turguose yra dar vienas valdžios fiasko. Jos teigimu, socialinių pašalpų neprašantys, sunkiai dirbantys, save ir šeimas aprūpinantys žmonės atsidūrė valdžios taikiklyje.

“Nors nuo gegužės 1-osios, kuomet kasos aparatai tapo privalomi, praėjo pusantros savaitės, tendencijos jau šiandien daugiau nei akivaizdžios. Vietoj šurmuliuojančio turgaus – tuščios vitrinos. Smulkioji prekyba, išlikusi visais amžiais, atlaikiusi okupacijų ir modernybės iššūkius, sulaukė bene rimčiausio smūgio”, – mano K. Prunskienė.

Jos pastebėjimais, merdėjančio turgaus vaizdas staigmena galėjo tapti nebent valdžiai – prekeiviai visiškai atvirai perspėjo, kad, neatšaukus sprendimo, tūkstančiai jų rinksis emigraciją ar pradės varstyti darbo biržos duris.

“Papildoma našta apskaitai galutinai sužlugdys mūsų verslą – tvirtino žmonės. Tačiau valdžia ir toliau skaičiavo menamus milijonus, absoliučiai ignoruodama smulkiųjų verslininkų pasisakymus. Ant to paties grėblio lipama jau daugybę kartų – kabinetuose gimusios idėjos stumiamos be socialinio dialogo”, – sako K. Prunskienė.

Nors ir būta parodomųjų “nacionalinių susitarimų”, su nuoširdžiu noru tartis, politikės vertinimu, tai turi mažai ką bendro.

“Juolab kad klaidingi sprendimai neturi jokių neigiamų pasekmių pačiam Premjerui ir jį supančiai aplinkai. Atlyginimai dėl to nebraukiami, postai taip pat išlieka. Na, o realiai situacijai maskuoti visada pasitelkiamos Ostapo Benderio vertos idėjos ir užmojai. Nėra darbo smulkiajam verslui? Ne bėda, tapsime pasauliniu technologijų centru! Nežinia dėl energetikos? Nieko tokio, “sėkmingai vyksta derybos su strateginiais investuotojais”. Tiktai – kur jie? Neturite ką valgyti, bet užtat šviesolaidinio interneto prieiga pas mus plačiausia!”- pastebi K. Prunskienė.

Nors smulkusis verslas atsidūrė ant žlugimo ribos, politikę stebina tai, kad valdžios trubadūrai šaukia: “Krizė baigėsi!”

“Žmonių atsakymas – dar vienas bilietas į Airiją, Angliją, o dabar jau ir Vokietiją. Nelygi kova, kurioje pralaimi Lietuva”, – įsitikinusi ekspremjerė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. na na na na rašo:

  na na, dingo spekuliantai kurie perpardavinėjo. išgaudys visus nemokančius pvm ir bus ramu. kam reikalinga lenkiška mėsa parduodama kaip lietuviška ir dar be jokių įsigyjimo dokumentų? gal baikit populizmu užsiimt ponai, laikas apsišluot ir atsikratyt siurbelių

 2. Anonimas rašo:

  pritariu


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...