2012 Liepos 04

Smulkaus verslo įmonės šiemet aktyviau skolinasi investicijoms

veidas.lt

Swedbank“ duomenimis, smulkieji Lietuvos verslininkai šiemet, lyginant su 2011 metais, ima daugiau paskolų, skirtų investicijoms. Per pirmąjį 2012 metų ketvirtį „Swedbank“ šiam verslo segmentui išduotų investicinių paskolų skaičius buvo beveik 3 kartus didesnis nei atitinkamu laikotarpiu prieš metus.

Šiemet sulaukiame beveik dvigubai daugiau smulkių verslo klientų besikreipiančių į banką dėl paskolos, nei pernai. Praėjusiais metais smulkieji verslininkai dažniau į banką kreipėsi dėl paskolų apyvartinėms lėšoms. Šiemet, panašu, įmonių situacija pagerėjo, pakito jų poreikiai – išaugo susidomėjimas investicinėmis paskolomis. Per pirmąjį metų ketvirtį, lyginant su atitinkamu praėjusių metų laikotarpiu, bendra investicinių paskolų suma augo 73 procentais“, – sakė „Swedbank“ Smulkaus verslo aptarnavimo departamento direktorius Sigitas Žutautas.

Ilgalaikių paskolų pagrindą sudaro investicijoms ir automobilių parkui atnaujinti skirtos lėšos. Vidutinis investicinės paskolos dydis dabar siekia apie 180 tūkst. litų ir, lyginant su praėjusiais metais, išaugo 35 procentais.

Auga naudojimasis automobilių lizingu

Padidėjo ne tik paskolų investicijoms, bet ir lizingo paslaugų, kuriomis naudojasi smulkusis verslas, apimtis. „Swedbank“ duomenimis, smulkios įmonės dažniausiai lizingu perka lengvuosius automobilius, rečiausiai – įrengimus. Šiemet pirmąjį ketvirtį automobilių lizingo paslauga smulkioms įmonėms išliko aktualiausia – 76 proc. pasinaudojusių lizingu pirko būtent juos.

Pasak S. Žutauto, 2008-2009 metais įmonės stengėsi eksploatuoti turimus automobilius ar jų parką, tačiau dabar lizingu įsigytų automobilių skaičius auga. Jei pernai tokiu būdu pirkti automobiliai sudarė 42,8 proc. visų automobilių rinkoje, tai per 2012-uosius jų dalis turėtų pasiekti prieš krizinį lygį – apie 60 procentų.

Manome, kad lizingo rinka auga ir dėl bendro ekonomikos pagyvėjimo, ir dėl to, kad jau nusidėvėjo automobiliai, kurie buvo įsigyti 2007 -2008 metais. Ilgai naudodami senus automobilius smulkaus verslo atstovai susiduria su dideliais priežiūros kaštais, kurie sumažėja atnaujinus automobilių parką“, – kalbėjo „Swedbank“ Smulkaus verslo aptarnavimo departamento direktorius.

Smulkių įmonių vidutinė lizingo sutarties suma lengviesiems automobiliams įsigyti šiemet sudaro apie 50 tūkst. litų, komerciniam transportui – apie 80 tūkst. litų, o įrengimams – 100 tūkst. litų.

Smulkusis verslas, atsižvelgdamas į savo veiklos perspektyvas ir planus bei kintant ekonomikos ciklams, gali rinktis iš įvairių trumpalaikių ar ilgesnio laikotarpio finansinių sprendimų. „Swedbank“ verslininkams siūlo savarankiškai įsivertinti tinkamiausią jiems finansinį instrumentą. Naudodamiesi nemokama finansavimo poreikių skaičiuokle „Swedbank“ interneto svetainėje bei interneto banke verslui, smulkieji verslininkai gali iš anksto ne tik apskaičiuoti sumą, kurią bankas gali finansuoti ar vidutinę paskolos įmoką, bet ir įsivertinti konkrečiam atvejui tinkamiausią finansinį instrumentą.

Lietuvoje 2012 metų pradžioje buvo registruota 62 889 įmonių, kurių didžiąją dalį – 78,2 proc. – sudaro smulkusis verslas. Tai įmonės, kurios turi iki 10 darbuotojų ir kurių metinės pajamos neviršija 6,9 mln. litų. Lietuvos smulkaus verslo segmente vyrauja paslaugų ir prekybos įmonės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...