2010 Gruodžio 31

Katastrofos

Smolensko nelaimė tebekybo

veidas.lt

Nereikalaujant nepriklausomo tyrimo, Smolensko tragedija, nusinešusi Lenkijos prezidento ir daugybės aukštų pareigūnų gyvybes, tebekybo visiems virš galvos, penktadienį sakė europarlamentaras Vytautas Landsbergis, aviakatastrofą pavadinęs reikšmingiausiu 2010 metų pasaulio įvykiu.

“Reikšmingiausias ir kartu baisus įvykis – tai Lenkijos prezidento kartu su žmona ir kartu viso nepriklausomybinio valstybės elito žūtis balandžio 10 dienos rytą nedraugiškoje žemėje Smolensko karinio aerodromo spąstuose”, – Lietuvos radijui sakė Europos Parlamento narys ir buvęs valstybės vadovas.

V.Landsbergis pabrėžė, kad pasaulis iki šiol lieka priblokštas, ir niekas nereikalauja, kad tyrimą atliktų nepriklausomi ekspertai, o ne “galimi kaltininkai”.

“Pasaulis ligi šiol priblokštas kaip niekad. Net galvoti apie visas ir tikras priežastis atrodo siaubinga, vienintelė išeitis tartum negalvoti”, – kalbėjo politikas.

“Reikalauti nepriklausomo tyrimo, kad netirtų galimi kaltininkai, nedrįsta nė viena nepriklausoma valstybė, nei Lenkija, nei Europos Sąjunga, nei Jungtinės Amerikos Valstijos. Todėl ši nelaimė tebekybo virš galvos visiems, viso priblokšto palaužto pasaulio nelaimė”, – sakė V.Landsbergis.

Balandžio 10-ąją netoli Smolensko oro uosto Vakarų Rusijoje per rūką sudužus prezidento lėktuvui, žuvo Lenkijos vadovas Lechas Kaczynskis (Lechas Kačynskis) su pirmąja ponia Maria (Marija) ir dar 94 žmonės, tarp jų Lenkijos centrinio banko vadovas, ginkluotųjų pajėgų vadai, dešimtys politikų ir visuomenės veikėjų.

Lenkijos spauda prieš kelias dienas pranešė, kad Varšuva

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. lietuvis lietuvis rašo:

    nieko nereikia iskot,kaltas rukas ir kivircai su pilotu


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...