2010 Gruodžio 06

Lenkijos ir Rusijos prezidentai: Katynės ir Smolensko tragedijos turi būti ištirtos iki galo

veidas.lt

Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis (Bronislavas Komorovskis) tikisi, kad Katynės tragedijos tyrimas bus atliktas iki galo.

“Mes tikimės, kad visi klausimai, susiję su Katynės žudynėmis, bus užfiksuoti dokumentiškai ir kad tyrimas bus atliktas iki galo”, – pirmadienį bendroje spaudos konferencijoje su Rusijos prezidentu Dmitrijumi Medvedevu pareiškė Lenkijos prezidentas.

B.Komorowskis taip pat viliasi, kad Rusija su Lenkija sugebės perversti tragiškus savo istorijos puslapius.

“Esu įsitikinęs, kad kartu galėsime užmegzti tikros geros kaimynystės santykius, palikdami praeityje tragiškus mūsų istorijos puslapius ir eidami pirmyn”, – pabrėžė Lenkijos prezidentas.

Pasak jo, Lenkija gali tapti tam tikru tiltu tarp Rusijos ir likusios Europos.

“Lenkija – ES ir NATO narė. Mes norime palaikyti gerus santykius su Rusija, ir tuo pačiu metu daryti įtaką Rusijos ir Europos, Rusijos ir NATO santykiams”, – pažymėjo B.Komorowskis.

Rusijos prezidentas taip pat pritarė, kad “Katynės byla” turi būti ištirta iki galo ir vylėsi, kad tai prisidės spręsti ir kitus sudėtingus Maskvos ir Varšuvos santykių klausimus.

“Mūsų istorija pilna tragiškų įvykių, nukentėjo daugybė žmonių – ne vien lenkai, bet ir daugybė mūsų šalies piliečių nukentėjo ypač per represijų laikotarpį. Šį klausimą turime nuodugniai ir kuo rimčiau ištirti. Mes toliau bendrausime šia tema ir esu įsitikinęs, kad galų gale tai padės užbaigti įvairius mūsų santykių keblumus”, – spaudos konferencijoje pareiškė D.Medvedevas.

D.Medvedevas pastebėjo, kad nebus apsiribota vien “Katynės byla”. “Mes apskritai turime atstatyti istorinę tiesą ir tragiškus dar ankstesnio laikotarpio įvykius”, – sakė D.Medvedevas.

Jis priminė, kad per pilietinį karą Lenkijoje dingo daugybė Raudonosios armijos karių.

“Pastaruoju metu Rusija ėmėsi kai kurių precedento neturinčių veiksmų, kuriais siekiama išvalyti praeities palikimą, turint omenyje ir atitinkamų “Katynės bylos” archyvinės medžiagos perdavimą, ir paminėtus pono prezidento mūsų parlamento – Valstybės Dūmos – pareiškimus. Šios linijos laikysimės ir toliau. Ją pasirinkome visai sąmoningai. Aš pats atitinkamai pasirinkau, ir mes iš šio kelio nepasuksime. Privalome žinoti tiesą. Jos reikia ir lenkams, ir ne mažiau mūsų piliečiams – Rusijos gyventojams”, – sakė D.Medvedevas.

Rusijos prezidentas D.Medvedevas dar pareiškė, kad iki galo bus ištirtos Lenkijos vyriausybinio lėktuvo, sudužusio balandžio 10 dieną prie Smolensko Rusijoje, kur žuvo tuometinis prezidentas Lechas Kaczynskis (Lechas Kačynskis) ir kiti aukšto rango pareigūnai, priežastys.

“Esu įsitikinęs, kad šis darbas (aplinkybių tyrimas) bus tęsiamas ir užbaigtas iki galo, o tyrimo rezultatai taps žinomi visiems suinteresuotiems asmenims, pirmiausia lenkams ir mūsų šalies piliečiams”, – spaudos konferencijoje pareiškė D.Medvedevas.

Jis taip pat pranešė, kad abi šalys sutarė “rūpintis darbu, susijusiu su šių metų balandį įvykusios katastrofos metinių rengimu, įskaitant ir klausimą dėl monumento pastatymo katastrofos vietoje prie Smolensko”.

Rusijos prezidentas taip pat buvo įsitikinęs, kad Rusijos ir Lenkijos tyrėjų išvados dėl lėktuvo katastrofos nesiskirs.

“Net nemanau (kad išvados gali būti skirtingos). Mano nuomone, atsakingi politikai, atsakingi tyrimo struktūrų vadovai turi remtis tais pačiais dalykais – objektyviais duomenimis”, – pareiškė D.Medvedevas, spaudos konferencijoje klausiamas, ar gali atsitikti taip, kad skirsis Lenkijos ir Rusijos tyrėjų išvados.

Rusijos prezidentas priminė, kad tyrimas tęsiasi.

“Turime padaryti viską, kad šio tyrimo rezultatai būtų objektyvūs, patikimi ir pasiekiami visiems suinteresuotiems asmenims”, – pažymėjo D.Medvedevas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...