2011 Birželio 05

Slovėnijoje vyksta referendumas dėl pensijų reformos

veidas.lt

BFL

Slovėnijos piliečiai sekmadienį balsuoja svarbiame referendume pensijų reformos, kuri gali sukelti rūpesčių šios euro zonos šalies biudžetui ir premjero Boruto Pahoro vyriausybei.

Apie 1,7 balso teisę turinčių piliečių gali pareikšti savo nuomonę dėl pasiūlymo padidinti išėjimo į pensiją amžių nuo 63 iki 65 metų.

Jeigu šis pasiūlymas bus priimtas, jis padėtų sušvelninti spaudimą Slovėnijos viešiesiems finansams, kurių padėtis tebėra trapi po recesijos, sukeltos pasaulinės ekonomikos krizės.

Tačiau neseniai dienraščio “Delo” paskelbti apklausos rezultatai rodo, jog 50,4 proc. referendumo dalyvio veikiausiai balsuos prieš išėjimo į pensiją amžiaus didinimą. B.Pahoras taip pat pripažino, kad įtikinti žmones dirbti ilgiau nebus lengva.

“Negalima tikėtis, kad žmonės balsuos už jų išėjimo į pensiją amžiaus didinimą”, – premjeras sakė žurnalistams balsavimo apylinkėje.

Europos Sąjunga ir Tarptautinis valiutos fonas siūlo Bratislavai vėlinti darbuotojų išėjimą į pensiją ir imtis kitų reformų, kurios padėtų subalansuoti šalies biudžetą, senstant Slovėnijos visuomenei.

Šiam žingsniui šalies parlamentas jau pritarė pernai gruodį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Fidelis kastro Fidelis kastro rašo:

    Bratislava Slovėnijoje?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...