2010 Gruodžio 13

Euras

Slovakija turėtų apsvarstyti euro atsisakymo galimybę

veidas.lt

Slovakija turėtų atsisakyti euro ir sugrįžti prie kronos, kurią naudojo iki 2009 metų, jei euras ir toliau jaus spaudimą, pirmadienį pareiškė parlamento narys Richardas Sulikas (Ričardas Sulikas).

“Slovakijai laikas nustoti aklai pasitikėti euro zonos vadovais ir parengti planą B, kuris yra Slovakijos kronos susigrąžinimas”, – sakė jis.

“Slovakijos prisijungimą prie euro zonos paskatino stabilios valiutos ir patikimų įstatymų pažadai”, – sakė jis ir pridūrė, jog šalis turėjo sunkiai dirbti, kad reformuotų ekonomiką ir atitiktų stojimo į euro zoną kriterijus.

“Šiandien, praėjus dvejiems metams, turiu pasakyti, kad tos pačios taisyklėms negalioja visiems, tai reiškia, kad jos šiuo metu išvis negalioja, o Europos Komisijos veiksmai toli gražu nėra atsakingi”, – sakė R.Sulikas.

Pasak jo, Europos Sąjungos paramos programa, kuria šiemet pasinaudojo Graikija ir Airija, buvo siekiama apsaugoti privačių bankų pelną.

Slovakija buvo vienintelė šalis nesutikusi su pagalba Graikijai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...