2011 Gegužės 26

Skrydžiai Europoje veikiausiai nebebus trikdomi

veidas.lt

BFL

Islandijoje vykstantis ugnikalnio išsiveržimas tikriausiai nebetrikdys lėktuvų skrydžių Europoje, ketvirtadienį paskelbė Europos oro eismo kontrolės organizacija “Eurocontrol”.

Briuselyje įsikūrusi agentūra nurodė, kad Islandijoje išsiveržusio Grimsviotno ugnikalnio aktyvumas staigiai sumažėjo.

“Dėl šios priežasties šiandien Europoje nenumatoma ir nefiksuojama regionų, kuriuose būtų didelė (vulkaninių pelenų) koncentracija, – sakė “Eurocontrol” atstovas Brianas Flynnas (Brajenas Flinas). – Niekur netaikomi jokie skrydžių ribojimai.”

Anksčiau šią savaitę dėl vulkaninių pelenų debesies buvo uždaryti kai kurie oro uostai, o Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje ir kitose šiaurės vakarų Europos šalyse atšaukta šimtai skrydžių.

Prognozuota, kad vulkaninių dulkių debesys ketvirtadienio rytą dar tvyros virš Skandinavijos šiaurinės dalies ir Rusijos šiaurėje, tačiau vėliau tą pačią dieną jie išsisklaidys.

Kiti pelenų debesys slenka tarp Islandijos ir Grenlandijos, tačiau B. Flynnas sakė, kad jie skrydžių netrikdys.

Pernai balandžio 15-20 dienomis Europos civilinės aviacijos agentūros buvo uždariusios daugelį Senojo žemyno oro uostų dėl balandžio 14 dieną Islandijoje prasidėjusio smarkaus Ejafjadlio ugnikalnio išsiveržimo. Tąsyk buvo atšaukta per 100 tūkst. skrydžių, o visame pasaulyje buvo sutrikdyti daugiau nei 10 mln. keleivių planai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...