2011 Gegužės 25

Skelbs Kalvarijų turgavietės nuomos konkursą

veidas.lt

BFL

Vėliausiai kitą savaitę sostinės Kalvarijų turgavietės nuomos konkurso vykdymo komisija paskelbs konkursą teikti pasiūlymus turgavietės nuomai. Ankstesnis konkursas skubos tvarka profsąjungų prašymu buvo nutrauktas praėjusių metų lapkričio pabaigoje. Šio konkurso rezultatai turėtų paaiškėti iki spalio.

Gegužės 18 dienos posėdyje Vilniaus miesto tarybos nariai patvirtino konkurso sąlygas.

Vilniaus centrinėje dalyje esančios turgavietės nuomos tikslas – sukurti šiuolaikinius standartus ir normas atitinkančią aplinką prekeiviams ir pirkėjams, sutvarkyti ir atnaujinti turgavietės pastatus ir aplinką bei užtikrinti viešą ir efektyvų turgavietės administravimą.

Planuojama, kad konkurso nugalėtojas per trejus metus rekonstruos turgavietę, į rekonstrukciją investuodamas ne mažiau kaip 25 mln. litų, bei visą nuomos laikotarpį kasmet mokės mažiausiai 1 mln. litų nuomos mokestį. Rekonstrukcija turės būti atlikta etapais, kad turgavietė nebūtų visai uždaryta ir joje nuolat vyktų prekyba.

Rengiant naujus konkurso nuostatus buvo atsižvelgta į šiuo metu turguje dirbančių prekiautojų interesus – Vilniaus miesto tarybos patvirtintos konkurso sąlygos yra palankesnės prekeiviams, nei jos buvo praėjusių metų vasarą skelbtame konkurse.

Naujosiose konkurso sąlygose numatyta, kad sutartys su nuolatiniais prekeiviais lauke, privačiais kioskų savininkais ir patalpų nuomininkais ar subnuomininkais bus sudaromos dabar galiojančiomis sąlygomis, t.y. nedidinant nuomos kainų, ir galios ne trumpiau kaip 1 metus, su galimybe pratęsti jas dar 1 metams. Sąlygos garantuoja, kad po rekonstrukcijos skirstant prekybos vietas, nuolatiniams Kalvarijų turgavietės prekeiviams bus teikiama pirmenybė prekiauti turgavietėje.

Be to, ne mažiau kaip pusė turgavietės prekybos vietų pastatuose ir 30 proc. likusioje teritorijoje turės būti skiriama smulkiesiems prekeiviams, o po turgavietės rekonstrukcijos nuomininkas privalės išlaikyti ne mažiau kaip 2000 prekybos vietų.

Sąlygose taip pat numatyta sudaryti sutarties priežiūros darbo grupę iš savivaldybės, įmonės ir turgavietės prekeivių ar jų asocijuotų asmenų atstovų.

Praėjusių metų birželį įvykdyta Vilniaus miesto gyventojų apklausa rodo, kad ketinimams sutvarkyti Kalvarijų turgavietę, kad ji taptų modernesnė, saugesnė ir patrauklesnė gyventojams pritartų net 83,5 proc. Vilniaus gyventojų, beveik septyni iš dešimties mano, jog turgų pertvarkyti ir prižiūrėti būtų efektyviausia privačių investuotojų lėšomis.

Vilniaus miesto savivaldybės taryba praėjusių metų lapkritį skubos tvarka atšaukė Kalvarijų turgavietės nuomos konkursą.

Atšaukti turgavietės nuomos konkursą prašė profesinė sąjunga “Mūsų reikalas”, kurios teigimu, toks konkursas pažeidžia dirbančių žmonių interesus, o konkurso sąlygos yra neskaidrios. Profsąjunga reikalavo nutraukti konkurso vykdymą, kol jo sąlygose nebus numatyta galimybė dalyvauti fiziniams asmenims, numatytos bei apibrėžtos veiksmingos turgaus prekeivių teisių po konkurso apsaugos priemonės bei garantijos.

Pasak sąjungos pirmininko Audriaus Barausko, sudarius nuomos sutartį, taip pat privalo būti teisiškai užtikrinta galimybė įtraukti į turgavietės valdymą prekeivius vienijančios profesinės sąjungos atstovus, kurie galėtų užtikrinti turgavietės prekeivių interesus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...