2011 Kovo 10

Finansai

Skandinavijos bankai ir toliau atsiima pinigus iš savo padalinių Lietuvoje

veidas.lt

Skandinavijos bankai ir toliau atsiimant pinigus iš savo padalinių Lietuvoje krizės pradžioje prasidėjęs skandinavų pinigų atoslūgis ekonomikai atsigaunant ne tiktai neslūgsta, bet ir greitėja.

Per Baltiją iškeliauja ir už anksčiau išduotas paskolas sugrįžusios lėšos, ir indėliai, rašo “Lietuvos rytas”.

Bankai teigia nerandantys, kam būtų galima saugiai paskolinti pinigų Lietuvoje.

“Niekas neskuba skolintis: investicinius projektus verslininkai yra nugrūdę į stalčius. Bankai pinigų turi, bet negali jų tinkamai įdarbinti. Jei pinigai guli nepaskolinti, jie nuostolingi. Juos tenka investuoti į vertybinius popierius arba grąžinti skolas”, – sakė “Swedbank” kapitalo rinkų padalinio Lietuvos vadovas Tomas Andrejauskas.

Jo žiniomis, prasidėjus krizei užjūrio bankai savo padaliniams Lietuvoje pinigus skolino už gerokai didesnes palūkanas nei anksčiau.

Nepriklausomas analitikas Stasys Jakeliūnas svarsto, kad pinigai iš Lietuvos iškeliauja dėl itin sugriežtėjusių bankų reikalavimų skolintojams.

Nuo 2008-ųjų pabaigos iki šių metų sausio Lietuvos komerciniuose bankuose iš euro zonai nepriklausančiose šalyse įsikūrusių savininkų pervestų pinigų sumažėjo 13 mlrd. litų – daugiau nei perpus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...