2011 Gegužės 24

Skandinavai Lietuvoje žvalgosi spaustuvių

veidas.lt

BFL

Danijos ir Norvegijos investuotojai šiuo metu planuoja investicijas į spaudos pramonę Lietuvoje.

“Verslo žinios” rašo, kad Lietuvos spaustuvininkų asociacija (LSA) gauna nemažai paklausimų dėl bendradarbiavimo ir galimų investicijų į spaudos pramonę Lietuvoje.

Tiesa, konkretūs sumanymai dar bręsta, jie kol kas dar konfidencialūs.

“Dėl didelių gamybos sąnaudų ir darbo užmokesčio Skandinavijos šalių spaustuvės tampa nekonkurencingos. Išaugęs eksportas iš Lietuvos ir kitų Baltijos šalių turėjo įtakos spaustuvių bankrotams Danijoje ir Norvegijoje, todėl Šiaurės kaimynai dairosi į spaustuves Lietuvoje, kur norėtų investuoti į gamybos plėtrą ir bendradarbiauti gaminant produkciją. Pirmų derybų su spaustuvių savininkais dėl galimų investicijų tikimės dar šią vasarą”, -sakė LSA prezidentė Erika Furman.

Didžiausia dalis Lietuvoje atspausdintos produkcijos keliauja į Švediją ir Norvegiją, tačiau jai veriasi ir kitos Šiaurės šalys – 2010 metais, palyginti su 2009-aisiais, tris kartus išaugo spaudinių eksportas į Daniją, beveik pusantro karto – į Suomiją.

LSA duomenimis, į Švediją ir Daniją daugiausia eksportuojama laikraščių, žurnalų, periodinių leidinių. Lietuvoje spausdintos knygos išvežamos į Švediją ir Norvegiją. Pernai į Skandinaviją pradėtos eksportuoti ir įvairios spausdintos etiketės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...