2011 Lapkričio 29

Skandinavai dairosi spaustuvių Lietuvoje

veidas.lt


Skandinavija tampa potencialia eksporto rinka Lietuvos spaudos pramonei. Prieš savaitę gavę pasiūlymą gaminti suomišką produkciją Lietuvoje, mūsų spaustuvininkai sulaukė ir Danijos investuotojų dėmesio.

Apie ketinimus investuoti mūsų šalyje Lietuvos spaustuvininkų asociacijos (LISPA) narių delegacijai, viešėjusiai Danijoje, pareiškė šios šalies spaustuvininkai, oficialaus vizito Lietuvos ambasadoje Danijoje metu.

„Danijos spaudos įmonių produktyvumas yra 7 kartus didesnis nei Lietuvos, tačiau jų kainas vis dažniau nukonkuruoja gamintojai iš Lenkijos, Čekijos, Latvijos ir Estijos, – sako LISPA prezidentė dr. Erika Furman. – Norėdami sumažinti savo kaštus, danai priėmė sprendimą investuoti į gamybą mūsų šalyje, konkrečiai – Vakarų Lietuvos regione“. LISPA prezidentės teigimu, jau kitų metų pradžioje Danijos spaustuvininkai apsilankys Klaipėdoje įsikūrusiose spaustuvėse –- S. Jokužio leidykloje-spaustuvėje ir „Druka“, kurioms pateikė ir pirmuosius užsakymus. Taip pat danų investuotojai domėsis galimybėmis Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje.

LISPA prezidentė pastebi, jog danams pasiekti tokio didelio produktyvumo padeda spaudos pramonės tradicijos, kurios kardinaliai skiriasi nuo mūsiškių. „Lietuvoje įprasta, kad spaudos produktų gamyba nuo pradžios iki pabaigos vyksta vienoje įmonėje. Tuo metu Danijoje ji atliekama skirtingose įmonėse: vienoje gaminamos ikispaudiminės plokštės, kitoje spausdinami lapai, trečioje – klijuojama, siuvami sąsiuviniai, daromi viršeliai“, – sako dr. E. Furman.

Kitų LISPA narių nuomone, kolegų Danijoje produktyvumą didina ir daugiau faktorių. „Mūsų įmonės labiau orientuotos į produktą ir kokybę, o danų, kuriems gaminti kokybiškai yra savaime suprantama, – į komunikaciją su klientais. Taigi, mes parduodame produktą, o danai teikia paslaugą, – danų verslo filosofiją apibendrina S. Jokužio leidyklos-spaustuvės vykdančioji direktorė Vaiva Jokužienė. – Manau, kad mūsų įmonėms būtų pravartus toks verslo požiūrio pakeitimas“. Jai pritaria ir spaustuvės „Petro ofsetas“ verslo plėtros direktorė Kalimė Kalibataitė: „Nenustebino danų turima įranga – mes turime ir naujesnių technologijų, tačiau nustebino požiūris į darbuotojus, kaip į pačią didžiausią vertybę“. Jos nuomone, žmogiškųjų išteklių srityje Lietuvos įmonėms dar yra kur stiebtis.

Lietuvos spaudos pramonės eksportas pernai į Skandinaviją sudarė 66,4 mln. litų: į Daniją – 9,3 mln. Lt, į Suomiją – 6,2 mln. Lt, Norvegiją – 22,9 mln. Lt, Švediją – 28 mln. Lt.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...