2011 Gegužės 23

Skalūnų dujos – naftininkams

veidas.lt

BFL

Vyriausybė pastaruoju metu garsiai giriasi, kad Lietuvoje aptikti skalūnų dujų telkiniai, tačiau pamirštama pripažinti, kad žvalgyti ir išgauti šias dujas galės tik naftos gavybos įmonės.

Būtent tose vietose, kur dabar išgaunama lietuviška nafta, ir slypi didžiuliai skalūnų ištekliai, tad teisė juos žvalgyti, o vėliau ir išgauti dujas priklauso licencijas turinčioms naftos bendrovėms, pirmadienį rašo dienraštis “Lietuvos rytas”.

Tai “Lietuvos rytui” patvirtino Lietuvos geologijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Jonas Satkūnas.

“Naftos bendrovės turi licencijas žvalgyti ir išgauti angliavandenilius. Teisės aktuose nepaaiškinta, kokius. Tiek nafta, tiek skalūnų dujos ir yra angliavandeniliai. Todėl be šių įmonių žinios dujų žvalgyba tuose plotuose neįmanoma, ką ir kalbėti apie gavybą”, – tvirtino J. Satkūnas.

Jeigu kas nors mėgintų kėsintis į šias teises, verslininkai, pasak pašnekovo, lengvai laimėtų bylą.

“Naujoms dujų žvalgybos įmonėms tektų ieškoti būdų, kaip pradėti darbus Lietuvoje. Nebent jos dirbtų kartu su naftos gavėjais”, – minėjo Geologijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas.

Specialistų teigimu, didžiausi skalūnų dujų klodai slypi Vakarų Lietuvoje. Būtent ten, kur šiuo metu veikia naftos gavėjai.

Mūsų šalyje naftą išgauna kelios bendrovės. Didžiausia jų – Lenkijos koncerno “Lotos” valdoma “Geonafta”, kuri turi 100 proc. “Genčių naftos” ir po 50 proc. “Manifoldo” bei “Minijos naftos” akcijų.

Visos šios bendrovės žvalgo ir išgauna naftą Vakarų Lietuvoje. Per kompaniją “Lotos” į Lietuvą gali ateiti ir amerikiečiai, kurie pretenduoja įsigyti šios Lenkijos kompanijos akcijų.

Tiesa, į “Lotos” nusitaikę ir Rusijos investuotojai.

“Minijos naftos” vadovas Thomas Haseltonas patvirtino, kad naftos gavybos licencija suteikia teisę ieškoti ir skalūnų dujų. Todėl bendrovės specialis

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...