2010 Balandžio 08

Dujos

Kijevas laukia Rusijos nuolaidų dėl dujų

veidas.lt

Ukrainos valdžia tikisi, kad Rusija artimiausiomis dienomis sutiks sumažinti dujų kainą, ir atideda 2010 metų biudžeto priėmimą, tikėdamasi sumažinti prognozuojamą deficito iki suderintų su Tarptautiniu valiutos fondu 6 proc. BVP.

Ankstesnė Ukrainos vadovybė sutiko mokėti Rusijai už kurą pagal formulę, grindžiamą pasaulinėmis naftos kainomis, ir naujoji valdžia mėgina pakeisti šį susitarimą. TVF reikalauja, kad Kijevas priimtų biudžetą su aptartu deficitu, o tada fondas toliau teiks šaliai, kurios ekonomika smarkiai nukentėjo nuo krizės ir politinio nestabilumo, iš viso 16,5 mlrd. dolerių paskolas.

“Mes turėjome išnagrinėti 2010 metų biudžeto projektą, bet nukėlėme šį klausimą į pirmadienį, nes faktiškai mūsų biudžeto projektas jau parengtas, bet vienintelis neišspręstas klausimas – tai dujų, kurias mes gauname iš Rusijos Federacijos, kaina”, – sakė Andrijus Kliujevas spaudos konferencijoje po vyriausybės posėdžio trečiadienį.

“Yra prasmės kelias dienas palaukti, kad būtų galima nustatyti tikslu skaičių už dujas. Manau, artimiausiu laiku mes pasieksime konsensusą su Rusijos vadovybe, ir dujų kaina bus sumažinta”, – sakė jis.

A.Kliujevas nepasakė, kokia kaina Ukrainos valdžiai yra priimtina, tik pakartojo, kad 330 už tūkstantį kubinių metrų ekonomika “neištemps”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...