2011 Gegužės 28

Skaitytuvai ir planšetiniai kompiuteriai skatina piratavimą?

veidas.lt

BFL

Bendrovės „Wiggin“ teisininkai, nekomercinės asociacijos „Digital Entertainment Group“ užsakymu atlikę sociologinį tyrimą, padarė išvadą, kad elektroninių knygų skaitytuvai ir planšetiniai kompiuteriai skatina piratavimą Didžiojoje Britanijoje.

36% planšetinių kompiuterių savininkų nemoka už elektroninių knygų atsisiuntimą. Tarp elektroninių knygų skaitytuvų savininkų tokių yra 26%. Ketvirtadalis jų ketina tai daryti ir ateityje, todėl galima daryti išvadą, kad leidėjų nuotoliai ir toliau augs.
Taip pat paaiškėjo, kad elektronines knygas nemokamai siunčiasi ne tik paaugliai, bet ir vyresnės nei 35 metų moterys. Jos tampa piratinio turinio naudotojomis, kai tik įsigyja „Kindle“ arba „iPad“.

Didžiosios Britanijos knygų leidėjų asociacija neseniai paskelbė duomenis, rodančius, kad per metus šalyje parduotų įprastų knygų kiekis pernai sumažėjo 3%. Tiesa, šalyje elektroninių knygų pardavimai padidėjo, tačiau tik 16 milijonų svarų per metus (spausdintų knygų rinkos apyvartos augimas siekė 3,1 milijardų svarų).

technologijos.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...