2011 Balandžio 02

Planšetiniai kompiuteriai

“Apple” keičia mūsų įpročius

veidas.lt

"Veido" archyvas

Savaitraštis “Veidas” pirmasis iš Lietuvos žurnalų jau pardavinėjamas “Apple store” parduotuvėje

Vis daugiau Lietuvos bendrovių stengiasi įkelti koją į planšetinių kompiuterių erdvę ir per šiuos įrenginius siūlyti savo produktus.

Praėjusiais metais, kai “Apple” išleido naująjį savo įrenginį “iPad”, iš pradžių dauguma į jį žvelgė gana skeptiškai, nors “Apple” vadovas Steve’as Jobsas drąsiai tikino, kad tai bus revoliucinė naujovė. Idėja buvo labai paprasta – sukurti naują įrenginį, kuris savo savybėmis būtų geresnis už nešiojamąjį kompiuterį ir mobilųjį telefoną.

Pasaulis iki šiol stebėjo, kaip garsios firmos stengiasi sukurti kažką panašaus. Pirmasis bandymas buvo vadinamasis internetinis kompiuteris (“netbook”), tačiau jis nebuvo kuo nors geresnis už įprastą kompiuterį, išskyrus bateriją, kuri ilgiau neišsikraudavo. Juk internetinis lėtesnis nei įprastas nešiojamasis kompiuteris, jo ekranas daug mažesnis ir nepatogus skaityti, o visos programos veikia nestabiliai ir lėtai, nes yra skirtos galingesniems nešiojamiesiems kompiuteriams.

“iPad” era tik prasideda

Rinkoje pasirodžius planšetiniam kompiuteriui “iPad”, pasaulis pamatė, kad tai ir bus naujasis įrenginys, kuriuo bus galima patogiai naršyti internete, žiūrėti filmus ir skaityti knygas. Per devynis mėnesius parduota 15 mln. “iPad” ir užimta daugiau nei 90 proc. planšetinių kompiuterių rinkos. Tai įrodė, kad viskas, ką S.Jobsas minėjo pristatydamas “iPad”, buvo tiesa.

Išvydusios “Apple” proveržį, nesnaudžia ir kitos firmos, tokios kaip HP, “Asus”, “Motorola” ir kt. Šiais metais pasaulio mobiliųjų telefonų kongrese buvo pristatyti net aštuoni nauji skirtingų firmų planšetiniai kompiuteriai su jiems pritaikyta “Google Android” operacine sistema. Naujieji įrenginiai du kartus galingesni nei pionierius “iPad” ir pasižymi techniškai pranašesnėmis savybėmis, tačiau lieka klausimas, kiek laikys baterija. “iPad” baterija veikia net 10 valandų, ir tai pakeitė daugelio žmonių įprotį krauti prietaisą maždaug kas tris valandas.

Išleisdami “iPad 2″, “Apple” atstovai didžiuodamiesi pranešė, kad, nepaisant daug galingesnio procesoriaus, jie sugebėjo išlaikyti tą patį 10 valandų baterijos veikimo laiką. Taigi konkurentai vėl atsilieka vienu žingsniu, ir manoma, kad 2011-ieji taip pat bus “iPad” metai.

Svarbu paminėti, kad naujasis “iPad 2″ pasirodė nepraėjus nė metams po pirmojo įrenginio pristatymo. Be to, S.Jobsas paskelbė, kad buvo parduota 100 mln. elektroninių knygų, naudojant “iBooks” mobiliąją programėlę, vadinamąją aplikaciją. Tai rodo, kad šis naujasis įrenginys pamažu keičia įpročius ir naudojamas ne tik naršyti internete, bet ir knygoms skaityti. Šiuo metu jau net 75 tūkst. aplikacijų yra skirta specialiai “iPad” ir jų toliau gausėja dėl labai didelės paklausos.

Jau porą mėnesių planšetiniai kompiuteriai pardavinėjami ir Lietuvoje. Mūsų prekybininkai prognozuoja, kad šiemet jų bus parduota per 10 tūkst. Bendrovės “UD7 Studios” vadovas Rolandas Razma įsitikinęs, kad anksčiau ar vėliau “iPad” tipo įrenginių bus kiekvienuose namuose.

Natūralu, kad vis daugiau Lietuvos bendrovių stengiasi įkelti koją į planšetinių kompiuterių erdvę ir per šiuos įrenginius siūlyti savo produktus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...