2010 Gruodžio 01

Parodos

Šiuolaikinio meno aukcione – ir ministro kūrinys

veidas.lt

Gruodį Vilniuje – daug tapybos, du aukcionai, auksakalių ir knygrišių kūriniai.

Gruodžio 9 d. meno mėgėjus sostinėje pakvies antrasis Šiuolaikinio meno aukcionas. Jame siūlomus įsigyti 47 kūrinius, kuriuos pristato 22 autoriai, jau nuo antradienio galima apžiūrėti aukcioną organizuojančioje “Vartų” galerijoje.
Galerijos “Vartai” direktorė Nida Rutkienė “Veidui” pasakojo, kad aukcionais, kurie nuo šiol bus organizuojami dukart per metus, siekiama keisti lietuvių požiūrį į šiuolaikinį meną. “Vis dar manoma, kad tokie kūriniai tinka tik galerijoms, o ne interjerui. Tačiau yra šį atgyvenusį požiūrį paneigiančių pavyzdžių”, – pasakoja N.Rutkienė.
Daugiausiai antrajam šiuolaikinio meno aukcionui žadama siūlyti tapybos darbų. Juos paįvairins Eimanto Ludavičiaus ir Audriaus Zavadskio skulptūros, Lauros Garbštienės ir Ugniaus Gelgudos fotografijos, Ray Bartkaus asambliažas, Tomo Martišauskio ir Domo Noreikos šviesdėžės, Roberto Narkaus “Užuolaida” su atspaustomis vestuvininkų fotografijomis ir kiti originalūs meno objektai. Ironiška, tačiau brangiausiai organizatorių įkainotas estų menininko Kaido Ole paveikslas iš serijos “Shit happens”. Jo pradinė pardavimo kaina – 13 tūkst. Lt, mat autorius turi stiprų tarptautinių parodų ir įvertinimų užnugarį. Lietuvės Patricijos Jukšaitytės drobė iš serijos “Marijos miegamasis” įkainotas 11 tūkst. Lt.
Aukcione bus galima įsigyti ir kultūros ministro Arūno Gelūno piešinį tušu, sukurtą dar 1996 m. “Jis mūsų galerijoje užsiliko nuo anksčiau rengtos parodos. Paprašėme ministro leisti parduoti jo darbą aukcione, ir jis maloniai sutiko”, – neslepia N.Rutkienė. A.Gelūno “Be pavadinimo” bus siūloma įsigyti už 6 tūkst. Lt.

Knygos ir kitos brangenybės

Pamėnkalnio galerijoje atidaroma jau šeštoji tarptautinė meninės knygrišystės paroda. Jos tema – “Užrašai paraštėse”, o vienintelis reikalavimas dalyviams – įrištos knygos kraštinė negali viršyti 15 cm. Autoriai iš trylikos valstybių įrišinėjo pačių pasirinktus leidinius: vieni – paprastas spausdintines, kiti – antikvarines, treti – vienetines autorines knygas. Kartais šalia knygos įrišami akiniai ar parkeris, o kurioms paraščių neužtenka, greta pritvirtinama knygelė užrašams. Speciali komisija geriausiais šio reto amato žinovais pripažino belgę Rose Marie Dath ir Mihoko Yajima iš Japonijos.
Auksakalių gildijos galerija “Meno niša” ieškančiuosius originalių kalėdinių dovanų kviečia į juvelyrinių dirbinių parodą “1 gramas aukso”. Joje dalyvaus žinomi menininkai, kurie savo kūriniuose vienaip ar kitaip naudoja investuotojų mėgstamą brangųjį metalą. Vienus autorius auksas domina savo plastika, kitus traukia jo paslaptingas švytėjimas. Vis dėlto įspėjama, kad tikrojo aukso parodos eksponatuose tiek, kiek į juvelyrų kūrinius įdėta talento ir meninės išmonės.

Plati tapybos pasiūla
Daugiausia metų pabaigos meninėje panoramoje bus tapybos. Savo naujus kūrinius autorinėse parodose rodys tapytojai Klaudijus Petrulis ir Raimondas Savickas. “Tapau, pertapinėju metai iš metų. Temos irgi nelabai keičiasi. O kas čia gyvenime tokio ypatingai naujo?… Kai dažų svorio atsiranda perdaug, – nuplėšiu drobę, užsitraukiu naują ir tapau toliau. Šis kelias neturi pabaigos”, – savo paties galerijoje rengiamą parodą pristato R.Savickas.
“Vynuogynų derliaus koridoje” paveikslus rodys aštuoni lietuvių menininkai, rugsėjį dalyvavę simpoziume Prancūzijoje, vynuogynų apsuptame Montedy miestelyje prie Viduržemio jūros. Tarp laimingųjų pateko Rimas Bičiūnas, Jonas Daniliauskas, Mindaugas Skudutis ir kiti. Dar viena “Arkos” galerijos paroda suburs dailininkus, mėgstančius naudoti raudoną spalvą: čia išvysime Dalios Kasčiūnaitės, Aloyzo Stasiulevičiaus, Saliamono Teitelbaumo ir kitų garsių Lietuvos menininkų darbus.

Dešimt parodų atidarymų Vilniuje
Lapkričio 30 d. “Vartų” galerijoje – II šiuolaikinio meno aukciono kūriniai
Gruodžio 1 d. Pamėnkalnio galerijoje – tarptautinė meninės knygrišybos paroda
Gruodžio 2 d. Savicko galerijoje – Raimondo Savicko “Kelias be pabaigos”
Gruodžio 2 d. galerijoje “Arka” – tapybos paroda “Raudona”
Gruodžio 3 d. galerijoje “Meno niša” – juvelyrikos paroda “1 gramas aukso”
Gruodžio 3 d. galerijoje “Kairė–dešinė” – jubiliejinė paroda “Latako gatvė 3″
Gruodžio 3 d. galerijoje “Arka” – tapybos paroda “Vynuogių derliaus korida”
Gruodžio 3 d. Šiuolaikinio meno centre – paroda “Formalizmas: ne_vykėliai”
Gruodžio 9 d. “Lietuvos aido” galerijoje – Klaudijaus Petrulio tapyba
Gruodžio 15 d. Tolerancijos centre – Vilniaus aukciono siūlomų darbų paroda

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...