2010 Gegužės 11

Antanas Matulas

Siūloma tirti E-sveikatos diegimo projektą

veidas.lt

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas kreipėsi į Lietuvos Respublikos Generalinę prokuratūrą, pakartotinai siūlydamas imtis veiksmų tiriant nacionalinės elektroninės sveikatos informacinės sistemos („E-sveikata“) diegimo projektus. Pirmąjį tokį raginimą komiteto pirmininkas buvo iniciavęs dar 2008 m. pabaigoje, tačiau tuomet Generalinė prokuratūra pradėti ikiteisminį tyrimą atsisakė.

„Prokurorai tuomet atsakė, jog atsižvelgę į mūsų pateiktoje medžiagoje nurodytus faktus, jie nusprendė ikiteisminio tyrimo nepradėti, nes „nepadarytos veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių“, – šiandien vykusioje spaudos konferencijoje paaiškino Seimo narys. – „Galbūt dabar, suvokus, kad „E-sveikatos“ projektui milijonai išleisti, o projektas stovi vietoje, prokuratūra pagaliau juo susidomės“.

Nacionalinės elektroninės sveikatos sistemos (NESS, sutrumpintai žinomos ir kaip „E-sveikata“) kūrimas pradėtas dar 2000-aisiais, tačiau, projektui jau išleidus per 17 milijonų litų, rezultatai nepatenkinami. Valstybės kontrolė 2008 m. vasario mėn. atliko auditą ir įvertino pirmųjų dviejų NESS kūrimo etapų rezultatus. Valstybės auditoriai konstatavo, kad daugumos pirmojo projekto numatytų etapų įgyvendinimo terminai vėlavo, o kai kurie rezultatai nebuvo visiškai pasiekti. Sutartys dėl NESS kūrimo pasirašytos 2005 ir 2007 metais, valdant socialdemokratų A. Brazausko ir G. Kirkilo vyriausybėms, o sveikatos apsaugos ministro postą užimant (atitinkamai) „darbiečiui“ Ž. Padaigai ir socialdemokratui R. Turčinskui.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...