2011 Kovo 22

Pensija

Siūloma subsidijuoti dalyvavimą privačiuose pensijų fonduose

veidas.lt

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtame pensijų sistemos reformos priemonių plane planuojama palikti 2 proc. pervedimų į privačius pensijų fondus, tačiau gyventojams, kurie savarankiškai nuspręs įmokėti dar 2 proc., valstybė suteiks subsidiją ir šiuos papildomus pinigus perves į privačius fondus.

Taip pat siūloma nuo kitų metų pradėti vėlinti pensinį amžių, kad 2026 metais jis pasiektų 65-erius metus, o bazinė pensija turėtų būti mokama iš valstybės biudžeto ir tik tiems, kurie gaus nedideles pensijas, portalui delfi.lt sakė socialinės apsaugos ir darbo viceministras Audrius Bitinas.

Pagal sumanymą, dabar esantys 2 proc. pervedimai į pensijų fondus liks, o dėl papildomų dviejų procentų gyventojai apsispręs savarankiškai. Jiems motyvuoti ir svarstoma mokėti subsidiją, kuri galėtų sudaryti 2 proc. nuo vidutinio atlyginimo šalyje.

Planuojama, kad savanoriškai pervedamą dalį į pensinius fondus ir valstybinę subsidiją turėtų administruoti viena institucija, pavyzdžiui, “Sodra”. Tačiau, anot viceministro, pensijų fondai “Sodrai” turėtų atlyginti už tai, kad ji surenka pinigus iš dirbančiųjų ir po to juos perveda jiems.

Reformuojant pensijų sistemą, ketinama bazinę pensiją mokėti iš valstybės biudžeto, tačiau ją turėtų gauti ne visi, kaip yra dabar. Dalį pinigų iš biudžeto ketinama primokėti tada, kai žmogus gauna nedidelę pensiją.

“Yra toks sumanymas, kad valstybė bazinę pensiją moka tik tiems, kurie gauna menką pensiją. Norima padaryti ryšį tarp įmokų ir išmokų, jeigu žmogus visą gyvenimą moka įmokas, užsidirbinėja, tai kodėl valstybė jam turi mokėti bazinę pensiją”, – sakė A.Bitinas.

Šiuo metu bazinė pensija sudaro 360 Lt.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...