2010 Balandžio 14

Turto deklaracija

Siūloma papildyti asmenų, privalančių deklaruoti turtą, sąrašą

veidas.lt

Seimo narys Erikas Tamašauskas pateikė Gyventojų turto deklaravimo įstatymo pakeitimo ir papildymo projektą, kuriuo siūloma papildyti asmenų, privalančių deklaruoti turtą, sąrašą.

Siūloma numatyti prievolę deklaruoti turtą komercinių bankų tarybų ir valdybų nariams, administracijų vadovams, administracijų vadovų pavaduotojams, visuomenės informavimo priemonių tarybų ir valdybų nariams, vadovams, jų pavaduotojams, vyriausiesiems redaktoriams, jų pavaduotojams, redaktoriams, jų pavaduotojams, Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) tarybos nariams, taip pat jų šeimos nariams.

Už šias pataisas po pateikimo balsavo 67 Seimo nariai, vienas buvo prieš ir 4 susilaikė. Nutarus pradėti jo svarstymo procedūrą, pagrindiniu komitetu projektui svarstyti paskirtas Biudžeto ir finansų komitetas.

Kaip teigiama teisės akto aiškinamajame rašte, priėmus įstatymą, padidėtų skaidrumas komercinių bankų veikloje, visuomenės informavimo priemonių srityje ir LRT. Pasak projekto iniciatoriaus, tai padėtų sukurti efektyvesnį teisinį nepagrįsto praturtėjimo kontrolės mechanizmą.

Pagal šiuo metu galiojantį Gyventojų turto deklaravimo įstatymą kiekvienais metais deklaruoti turimą turtą privalo politikai, valstybės tarnautojai, teisėjai, prokurorai, pareigūnai, įvairių komisijų, tarybų, institucijų, finansuojamų iš valstybės biudžeto, vadovai ir pan., taip pat jų šeimos nariai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...