2010 Gegužės 18

Partijų finansavimas

Remiantiems partijas – turto deklaravimas

veidas.lt

Priimtas naujos redakcijos Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymo pakeitimo įstatymas, kuris numato privalomąjį pajamų ir turto deklaravimą visiems fiziniams ir juridiniams asmenims, norintiems suteikti auką politinei partijai ar politinės kampanijos dalyviui.

Socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis apgailestavo, kad priimtos pataisos neapribos stambaus kapitalo įtakos rinkimams. “Dalyvaudamas diskusijose dėl politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo iškėliau mintį, kad vienintelis teisingas kelias yra biudžetinis finansavimas tiek politinių partijų veiklos, tiek politinių kampanijų. Mes tuomet išvengtume ir fizinių asmenų, ir juridinių asmenų visokių rėmimų, išvengtume stambaus kapitalo įtakos, išvengtumėm visų paslėptų dalykų, išvengtume visokių fondų ir t. t. kūrimo, kad būtų galima kaip nors padėti ar paremti vieną ar kitą politinę partiją. Skaidrus ir aiškus finansavimas būtų tik biudžetinis finansavimas. Tai užtikrintų sąžiningą visuomenės apsisprendimą dalyvauti politinėje veikloje ir matyti politinių partijų sąžiningą veiklą”, – akcentavo socialdemokratas.

Seimo narė Birutė Vėsaitė taip pat yra įsitikinusi, kad finansavimas iš valstybės biudžeto būtų išsprendęs politinių kampanijų finansavimo skaidrumo problemas: “iš tikrųjų neišspręstas pagrindinis klausimas ir politinės kampanijos toliau išlieka labai brangios”.

Seimo narė Agnė Bilotaitė pareiškė abejojanti, ar šiuo įstatymu bus pasiektas deklaruotas tikslas dėl politinių kampanijų finansavimo skaidrumo, nes nebuvo pritarta jos siūlomai pataisai sumažinti maksimaliai leistinos juridinių bei fizinių asmenų finansinės paramos ribą.

Seimo narys Jurgis Razma taip pat apgailestavo dėl atmestų įstatymo projekto pataisų: “mes galėjome priėmimui turėti ir geresnį įstatymo projektą, jeigu būtų atsiradusi politinė valia pritarti kai kurioms atmestoms pataisoms dėl rėmėjų tam tikro didesnio apribojimo”. Tuo pačiu J.Razma pripažino, kad priimtame projekte “galima matyti šį tą pažangaus”: “Aiškiai išvardinti šiurkštūs pažeidimai, numatytas politinės partijos veiklos tyrimas, atsakomybė, pagaliau visų fizinių asmenų prievolė deklaruoti, jeigu jie aukoja partijoms ar politinėms kampanijoms pinigus”, – teigė Seimo narys.

Audito komiteto pirmininkė Loreta Graužinienė, atsakydama į Seimo narių priekaištus dėl politinių kampanijų finansavimo iš valstybės biudžeto pažymėjo, kad dabar valstybėje tokios galimybės nėra: “daug kam norėtųsi, kad būtų tik biudžetinis finansavimas, tačiau šiandien valstybė tokių galimybių neturi ir, jeigu atsirastų valstybėje tokios galimybės, tai tikrai bus galimybė įstatymą pataisyti”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...