2011 Sausio 27

Viešieji pirkimai

Siūloma centralizuoti viešuosius pirkimus

veidas.lt

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis siūlo įvesti visuotinius centralizuotus ministerijų ir joms pavaldžių įstaigų viešuosius pirkimus.

Pasak Vidaus reikalų ministerijos ketvirtadienį išplatinto pranešimo, taip vykdomosios valdžios pirkimai taptų skaidresni.

“Visuotiniai centralizuoti viešieji pirkimai yra ne tik geras korupcijos priešnuodis, tačiau ir galimybė gerokai sutaupyti valstybės lėšų dėl mažesnės didelių apimčių pirkimų vertės. Taip pat sumažėtų viešųjų pirkimų organizavimo kaštai”, – pranešime cituojamas R.Palaitis.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, ministerijos ir joms pavaldžios įstaigos gali pasirinkti, kaip organizuoti viešuosius pirkimus – savo pajėgomis ar centralizuotai. Ministerija siūlo, kad pasirinkimo galimybės nebeliktų.

“Jei viešieji pirkimai būtų visuotinai centralizuoti bent jau vykdomosios valdžios rėmuose, vietoj šimtų, viešuosius pirkimus organizuotų vos keliolika įstaigų. Taip Viešųjų pirkimų tarnybai, o ir kitoms kontrolės institucijoms, būtų sudarytos geresnės galimybės užtikrinti efektyvesnę korupcijos prevenciją viešųjų pirkimų srityje”, – teigia R.Palaitis.

Vidaus reikalų ministro siūlymas įvesti visuotinius centralizuotus įstaigų viešuosius pirkimus šiuo metu perduotas vertinti Finansų, Ūkio ir Teisingumo ministerijoms.

Jei jos pritars šiam siūlymui, jis bus teikiamas Vyriausybei.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. mr mr rašo:

    deja kol jos priims kazkoki sprendima, jau bus pasibaigusi sios valdzios kadencija, ir po nauju rinkimu jie tik bandys pasakoti, kaip jie norejo kovoti su korupcija viesuosiuose pirkimuose, bet va nespejo..


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...